Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Hypokalemia/hipokalemi

Konu

#1
Hipokalemi, kanın potasyum düzeylerinin çok düşük olduğu zamandır. Potasyum sinir ve kas hücresi işlevleri için, özellikle de kalpteki kas hücreleri için önemli bir elektrolittir. Böbrekleriniz vücudunuzun potasyum seviyelerini kontrol ederek fazla potasyumun vücudu idrar veya ter yoluyla bırakmasına izin verir.

Hafif hipokalemi semptomlara neden olmaz. Bazı durumlarda, düşük potasyum seviyeleri aritmi veya anormal kalp ritimlerine ve aynı zamanda ciddi kas zayıflığına neden olabilir. Ancak bu semptomlar genellikle tedaviden sonra tersine döner.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task