Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Hyponatremia/hiponatremi

Konu

#1
Sodyum, hücrelerin içindeki ve çevresindeki suyun dengesini korumaya yardımcı olan önemli bir elektrolittir. Düzgün kas ve sinir fonksiyonu için önemlidir. Ayrıca kararlı kan basıncı seviyelerinin korunmasına yardımcı olur.

Kanınızdaki yetersiz sodyum hiponatremi olarak da bilinir . Su ve sodyum dengesiz olduğunda ortaya çıkar. Başka bir deyişle, kanınızda çok fazla su var veya yeterli miktarda sodyum yok.

Normalde sodyum seviyeniz litre başına 135 ila 145 milisvalent (mEq / L) arasında olmalıdır. Hiponatremi, sodyum seviyeniz 135 mEq / L'nin altına düştüğünde ortaya çıkar.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da