You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Çalışkan Üye
İl içi tayin
Herkese sağlıklı günler
Ben ve eşim her ikimizde sağlık bakanlığı personeliyiz. Ben kadroluyum eşimse 3+1 sözleşmeli. 
Benim kadrolu çalıştığım ilin farklı ilçesine  eşim 3+1 olarak atandı. Sorum şu şekilde
eşim(3+1) eş  durumuyla benim(kadrolu) bulunduğum ilçeye gelebiliyor mu? Eğer ki gelebiliyor ise 1 yıl doldurma şartı il içi içinde geçerli mi?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
RE: İl içi tayin
Bir yıl doldurma şartı geçerli ancak. Şöyle bir durum oluşur. 3+1 personel sadece eş durumuna başvuru yapar. Buna da derler ki eş durumu iller arası olur derler ve red gelir.

Dava vesaire ile kazanılabilir, itiraz edilebilir veya şans denenebilir.

Ayrıca bunun için aranızda 100 km ve üzeri olması karınıza olur.

Diğer yandan ilçe ile göre boş ise personel açısından dava da etsen derler ki boş madem eş durumu aile birliği il deki ilçeye geçsin denebilir.

Bu sizin işinizin en olur yanı il sağlık müdürlüğü ile çözülür. Orda da 3+1 e görevlendirme yapamaz ; ama gene de onlara bir sorun derim.

Diğer türlü mevcut yönetmelikler ile olmaz bu iş.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
RE: İl içi tayin
Hocam cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ama il içi eş tayini için önceden dava edilip sonuç alındı. İl içi il dışı eş durumu yapılabilir bunda sorun yok. Benim merak ettiğim eşim sözleşmeli ben kadroluyum. Kimi kimin yanına verirler. İkimizde ilçedeyiz ben il merkezinde değilim yukarda yazdım atladiniz galiba. Yani benim sorum 3+1 li kadrolunun yanına gidebilir mi yoksa ben her türlü eşimin yanına zaten gidiyorum.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
RE: İl içi tayin
Eşin 1 yıl sora eş durumu tayini isteyebilir. Sen zaten isteyebilirsin. Kim isterse onunkisi değerlendirilir. İkinizin de hakkı oluyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
RE: İl içi tayin
Eşim virüs zamanı atandığı için sözleşmeyi alamadım. Sözleşmeyi nerden bulabilirim?
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.