Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Konu

Sad #1
Herkese sağlıklı günler
Ben ve eşim her ikimizde sağlık bakanlığı personeliyiz. Ben kadroluyum eşimse 3+1 sözleşmeli. 
Benim kadrolu çalıştığım ilin farklı ilçesine  eşim 3+1 olarak atandı. Sorum şu şekilde
eşim(3+1) eş  durumuyla benim(kadrolu) bulunduğum ilçeye gelebiliyor mu? Eğer ki gelebiliyor ise 1 yıl doldurma şartı il içi içinde geçerli mi?
Cevapla
#2
Bir yıl doldurma şartı geçerli ancak. Şöyle bir durum oluşur. 3+1 personel sadece eş durumuna başvuru yapar. Buna da derler ki eş durumu iller arası olur derler ve red gelir.

Dava vesaire ile kazanılabilir, itiraz edilebilir veya şans denenebilir.

Ayrıca bunun için aranızda 100 km ve üzeri olması karınıza olur.

Diğer yandan ilçe ile göre boş ise personel açısından dava da etsen derler ki boş madem eş durumu aile birliği il deki ilçeye geçsin denebilir.

Bu sizin işinizin en olur yanı il sağlık müdürlüğü ile çözülür. Orda da 3+1 e görevlendirme yapamaz ; ama gene de onlara bir sorun derim.

Diğer türlü mevcut yönetmelikler ile olmaz bu iş.
Cevapla
#3
Hocam cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ama il içi eş tayini için önceden dava edilip sonuç alındı. İl içi il dışı eş durumu yapılabilir bunda sorun yok. Benim merak ettiğim eşim sözleşmeli ben kadroluyum. Kimi kimin yanına verirler. İkimizde ilçedeyiz ben il merkezinde değilim yukarda yazdım atladiniz galiba. Yani benim sorum 3+1 li kadrolunun yanına gidebilir mi yoksa ben her türlü eşimin yanına zaten gidiyorum.
Cevapla
#4
Eşin 1 yıl sora eş durumu tayini isteyebilir. Sen zaten isteyebilirsin. Kim isterse onunkisi değerlendirilir. İkinizin de hakkı oluyor.
Cevapla
#5
Derece kademeye yada kadrolu sözleşmeli diye sorun yok yani
Cevapla
#6
Yok ama hizmet ihtiyacının fazla olduğu yerde birlik sağlanır diyor madde
Cevapla
#7
Eşim virüs zamanı atandığı için sözleşmeyi alamadım. Sözleşmeyi nerden bulabilirim?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da