Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


İnternetten borsa oynamak

Konu

#1
Merhaba, bugün sizler için internetten nasıl borsa oynadığımı anlatmaya çalışacağım.

Aslında bu tehlikeli bir işlem gibi görünüyor ancak doğru yapıldığında biraz yatırım yapmak çok güzel oluyor. Ben şahsım adına çok fazla aşırıya kaçmadan yıllardır internetten borsa oynarım.

Hatta bunu burada 1000 liram ne kadar olacak konusunda zaman zaman yazarak göstermeye çalışıyorum.

Konu burada= www.mediforum.net/konu-borsa-da-1000-liram-ne-olacak.html

İnternetten borsa oynamak için bir yatırım hesabınız olması gerekiyor.

Hesap açmak

Ben bunu maaş bankam olan ziraat bankası ile yapıyorum, bu hesabı açtırırken bazı bankalar örneğin finansbank her şeyi internet üzerinden yaparken, bazılar ziraat bankası gibi bu hesabı açmanız için şubeye gelmenizi istiyor.

Şubede imzalar atıyorsunuz aynı hesap açarken olduğu gibi.

Ardından size internet şifresi veriliyor ve hesabınız aynen internet bankacılığı gibi aktif oluyor.

Komisyon oranları

Ziraat bankası komisyon oranları 1000 de 1, biz sağlıkçılara yüzde 50 indirim var kimliğinizi gösteriyorsunuz ve 1000 de 0.5 komisyon oranından yararlanıyorsunuz.

Bu komisyonu sadece hisse alırken ve satarken veriyorsunuz. Mesela 1000 tl lik hisse aldınız 0.5 tl komisyon veriyorsunuz ve bu hisseyi satarken gene 1000 tl lik işleme 0.5 lira veriyorsunuz bu şekilde devam ediyor.

Hesabınıza para aktarırken internet şubenize giriyorsunuz ve > yatırım> borşa işlemleri> yatırım hesabına para aktar kısmından hesabınızdan dilediğiniz miktarı ücret ve komisyon ödemeksizin borsa hesabınıza aktarıyorsunuz.

Para bir kaç dakika içinde hesabınızda oluyor ve o para ile hisse alıyorsunuz. 

Tekrar tl nizi hesaba aktarırken gene aynı yerden bu kez borsa hesabımdan para aktar kısmından paranızı hesabınıza alabiliyorsunuz. Hesaplar arası işlemler 7 gün 24 saat yapılabiliyor.

Ancak borsa da hisse almak satmak mesai saatlerinde 10-18 arasında yapılabiliyor.


Sorularınız olursa yardımcı olabilirim.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task