Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Konu

#1
[Resim: macos-catalina-ios13-macbook-air-iphone-...e-hero.jpg]

iPhone, iPad veya iPod touch'ınızdan fotoğraf ve video aktarma

iPhone, iPad veya iPod touch'ınızdaki fotoğrafları ve videoları Mac'inize veya PC'nize nasıl aktarabileceğinizi öğrenin. Ayrıca, iCloud Fotoğrafları sayesinde fotoğraflarınızı tüm aygıtlarınızda kullanılabilir hale getirebilirsiniz.


Fotoğraflarınızı ve videolarınızı nerede tutacağınızı seçme

iCloud Fotoğrafları ile fotoğraflarınızı ve videolarınızı tüm aygıtlarınızda kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Veya yalnızca Mac'inizde ya da PC'nizde yerel olarak saklamayı seçebilirsiniz.


iCloud Fotoğrafları

iCloud Fotoğrafları, fotoğraflarınızı ve videolarınızı tüm Apple aygıtlarınızda, iCloud.com'da, hatta PC'nizde otomatik olarak güvenli, güncel ve kullanılabilir durumda tutar. iCloud Fotoğrafları her zaman özgün, tam çözünürlüklü fotoğraflarınızı yükler ve saklar. Tüm aygıtlarınızda tam çözünürlüklü özgün sürümleri tutabilir veya aygıta göre optimize edilmiş sürümlerle yerden tasarruf edebilirsiniz. Her iki durumda da, ihtiyacınız olduğunda özgün sürümleri indirebilirsiniz. Fotoğrafların konumunda veya içeriğinde yaptığınız değişiklikler tüm aygıtlarınızda her zaman güncel tutulur.

iCloud Fotoğrafları'nda sakladığınız fotoğraf ve videolarınız için iCloud saklama alanınız kullanılır. iCloud Fotoğrafları'nı etkinleştirmeden önce, iCloud'da tüm koleksiyonunuzu saklamak için yeterli alan olduğundan emin olun. Ne kadar saklama alanına ihtiyacınız olduğunu öğrenebilir ve gerekirse saklama alanı planınızı yükseltebilirsiniz.Mac'inize aktarma

iPhone, iPad veya iPod touch'ınızdaki fotoğrafları Mac'inize aktarmak için Fotoğraflar uygulamasını kullanabilirsiniz.

iPhone, iPad veya iPod touch'ınızı bir USB kablosuyla Mac'inize bağlayın.
Fotoğraflar uygulamasını açın.
Fotoğraflar uygulamasında, bağlı aygıtınızdaki tüm fotoğrafları ve videoları içeren bir İçe Aktar ekranı gösterilir. İçe Aktar ekranı otomatik olarak görüntülenmezse Fotoğraflar kenar çubuğunda aygıtın adını tıklayın.
İstenirse parolanızı kullanarak iOS aygıtınızın kilidini açın. iOS aygıtınızda Bu Bilgisayara Güvenilsin mi? ifadesini içeren bir istem görürseniz devam etmek için Güven'e dokunun.
İçe aktarmak istediğiniz fotoğrafları seçin ve Seçilenleri İçe Aktar'ı veya Tüm Yeni Fotoğrafları İçe Aktar'ı tıklayın.

İşlemin tamamlanmasını bekleyin, ardından aygıtınızın Mac'inizle olan bağlantısını kesin.PC'nize aktarma

Aygıtınızı bilgisayarınıza bağlayıp Windows Fotoğraflar uygulamasını kullanarak fotoğrafları PC'nize aktarabilirsiniz:

PC'nizde iTunes'un en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Fotoğrafları PC'nize aktarmak için iTunes 12.5.1 veya sonraki bir sürümünün yüklü olması gerekir.

iPhone, iPad veya iPod touch aygıtınızı PC'nize bir USB kablosu ile bağlayın.
İstenirse parolanızı kullanarak iOS aygıtınızın kilidini açın.
iOS aygıtınızda Bu Bilgisayara Güvenilsin mi? ifadesini içeren bir istem görürseniz devam etmek için Güven'e veya İzin Ver'e dokunun.


Videoları iOS aygıtınızdan PC'nize aktardığınızda Windows Fotoğraflar uygulamasında bazı videoların yönü yanlış olabilir. Bu videoları doğru yönde oynatmak için iTunes'a ekleyebilirsiniz.
Farklı bir anlatım

Apple cihazlarına internetten ücretsiz film veya müzik indirmeyi oldukça zorlaştırmıştır. Bu yüzden Android kullanıcılarının aksine iOS (Apple) kullanıcıları film veya müzik (mp3) indirmek için dolambaçlı yollar kullanmak zorunda kalmaktadırlar. 

iTunes üzerinden iPhone’umuza film yükleme meselesine.. öncelikle belirtelim ki, iPhone için anlattığımız tüm işlemler iPad için de geçerlidir. iPad’inize de film yüklemek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Diğer durumların aksine iTunes ile iPhone’a film kopyalamak çok kolay. Aşağıda bunu adım adım anlattık:

Adım 1: Bilgisayarınızdan iTunes programını açın.

Adım 2: iPhone veya iPad cihazınızı bilgisayara Lightning kablosu üzerinden takın.

Adım 3: Bilgisayarınız iPhone veya iPad’inizi algıladıktan sonra soldaki videolar sekmesine tıklayın.

Adım 4: Bilgisayarınızdan iPhone veya iPad’inize yüklemek istediğiniz filmi videolar ekranına sürükleyin.

Adım 5: Altta bulunan eş zamanla butonuna tıklayın.

İşlem bu kadar.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task