You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Çalışkan Üye
Kanamayan yarılma
Merhaba, bugün arkadaşlarla toplanıp halısaha maçı yapıyorduk. Maç içerisinde bir arkadaşa temasım sonucu halısahanın kenarındaki tellere bacağı sürttü ve yarıldı. Yaklaşık 5 dakika boyunca hiç kanamadı beyaz gözüküyordu yaranın içerisi. Sonradan kanamaya başladı normal midir ? Yara olan bölgede kalıcı iz oluşur mu ?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
RE: Kanamayan yarılma
(18-08-2022, Saat: 05:02)Ripjaws Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, bugün arkadaşlarla toplanıp halısaha maçı yapıyorduk. Maç içerisinde bir arkadaşa temasım sonucu halısahanın kenarındaki tellere bacağı sürttü ve yarıldı. Yaklaşık 5 dakika boyunca hiç kanamadı beyaz gözüküyordu yaranın içerisi. Sonradan kanamaya başladı normal midir ? Yara olan bölgede kalıcı iz oluşur mu ?

Kanama hemen olmayabilir, yaralanan yerin dokusuna bağlı bu normal olabilir. 

Burada dikkat edilmesi gereken tetenoz riski için aşı sorgulaması ve yaranın düzgün kapanması için dikiş gerekip gerekmediği ve ayrıca yaralanan bölge içinde başka yaralanmaların olup olmadığı açısından hastanede değerlendirme yapılmasıdır.,

Geçmiş olsun
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.