Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Keratoconus/Keratokonus

Konu

#1
[Resim: keratoconus-8col-3080463-001-0.jpg]

Keratokonus (ker-uh-toe-KOH-nus), korneanız - gözünüzün açık, kubbe şeklindeki ön yüzeyi - inceldiğinde ve yavaş yavaş bir koni şekline doğru şiştiğinde ortaya çıkar.

Koni şeklindeki bir kornea bulanık görmeye neden olur ve ışığa ve parlamaya duyarlılığa neden olabilir. Keratokonus genellikle her iki gözü de etkiler ve genellikle ilk olarak 10 ila 25 yaşlarındaki insanları etkilemeye başlar. Durum 10 yıl veya daha uzun süre yavaşça ilerleyebilir.

Keratokonusun erken aşamalarında, gözlük veya yumuşak kontakt lenslerle görme sorunlarını düzeltebilirsiniz. Daha sonra sert, gaz geçirgen kontakt lensler veya diğer tip lenslerle donatılmış olmanız gerekebilir. Durumunuz ileri bir aşamaya ilerlerse, kornea nakline ihtiyacınız olabilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da