Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Kolesterolünüzü Kontrol altında tutmak için ipuçları

Konu

Star #1
[Resim: kolesterol-belirtileri-nelerdir-kolester...838605.jpg]

Vücudunun biraz kolesterol ihtiyacı var, ama fazla değil.

Fazlalık, arterlerde plak birikmesine ve kanın kalbinize ulaşmasını zorlaştırabilir. Bu, anjina adı verilen göğüs ağrısına neden olabilir. Kan akışı tamamen engellenirse, kalp krizi geçirirsiniz.

Farklı kolesterol tipleri vardır. Vücudunuzun yağ hücrelerinde depoladığı “kötü” cinsi LDL'yi ve trigliseritleri düşürmek istersiniz.


Dengeli kolesterol için 5 adım

Birkaç basit değişiklik kolesterolünüzü düşürebilir ve kalp hastalığı riskini azaltabilir.

Uzman tavsiyesi isteyin . Doktorunuz, sağlıklı beslenme ve egzersiz için bir plan yapmanıza yardımcı olabilir.

Diyetinizi düzenleyin. Yulaf ezmesi, ceviz, ton balığı, somon, sardalye gibi yiyecekler yiyin. Trans ve doymuş yağ ve sade şekerler bakımından yüksek olan maddelerden uzak durun.

Sigara İçmek Yasaktır. “İyi” (HDL) kolesterolünüzü düşürür. Eğer bırakırsan, daha fazlasına sahip olacaksın. Tüm vücudunuz için başka birçok yararı vardır.

Harekete geç! En ufak egzersiz bile, tempolu yürüyüş günde yarım saat gibi, kilo kontrol etmenize yardımcı olur. Aynı zamanda, diyabet ve yüksek tansiyon gibi kalp hastalığı için risk altında bırakan diğer şeyler için de iyidir. Egzersiz, trigliserit seviyenizi düşürebilir ve “iyi” (HDL) kolesterolünüzü yükseltebilir. Her ikisi de kalbiniz için iyidir.

İlaçlarını al. Doktorunuz kolesterolünüzü düşürmek için bir ilaç verebilir. Onları yönlendirildiği şekilde alın.
[Resim: xWXNF8.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da