You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Koronavirüsünü Aratmayacak Film

Koronavirüsünü Aratmayacak Film

Admin
Koronavirüsünü Aratmayacak Film
Merhaba Değerli MediForum Ailesi

 Yazıma öncelikle şu cümle ile başlamak istiyorum.
 HİÇBİR ŞEY KORKU KADAR HIZLI YAYILAMAZ

 Bugün sizlerle Korona virüsünü aratmayacak bir filmi sizlere sunacağım.Filmin konusunu temas yoluyla bulaşan ve insan popülasyonunu kısa bir zaman içinde öldüren, ölümcül bir virüs salgın şeklinde tüm dünyaya hızla yayılmaktadır. Dünya çapında uzmanlardan oluşan ekip, hem hızla yayılan salgına çare bulmaya çalışır hem de insanlarda virüsten daha da hızlı yayılan panik halini kontrol altına almaya çalışırlar. İnsanlar şimdi hem canlarını kurtarmaya çalışırken hem de dağılmanın ve çöküşün eşiğine gelen toplumsal hayata tutunma mücadelesi verirler...
[Resim: V41Q3c.webp]

Bu film belki de gelmiş geçmiş en uzun ve pahalı "Ellerinizi yıkamayı unutmayın" reklamını yaratıyor.Ama hastalık hastası olarak tabir edebileceğimiz kişilerin kesinlikle görmemesi gereken derecede etkileyici olduğu kesin bir şekilde söyleyebilirim.

[Resim: V418hQ.jpg]
Son zamanlarda bizleri endişelendirmeye başlayan korona virüsü ile beraber birçok salgın filminin de tekrar gündem olduğunu gördüm ki bunlardan birisi de CONTAGİON.

Bu filmi sanırsam 3 sene önce izlemiştim ve iyi ki izlemişim diyorum.Son zamanlardaki endişe verici salgın haberlerinden sonra, bu film bana belgesel gibi geldi.Film, hayali bir salgın sürecini çok fazla ayrıntıya girmeden bizlere akılda kalıcı bir şekilde sunuyor diyebilirim. Özellikle devletlerin, önemli kuruluşların, gazetecilerin tepkilerini çok güzel işlemiş, buna ek olarak bilim insanlarının fedakarlıkları da ayrı bir konu, tabii ki.Beni en çok etkileyen sahne ise filmin sonundaki yaklaşık o 2 dakikalık sahneydi.Kesinlikle herkese önerebileceğim bir film, an itibariyle.

[Resim: V419Gq.jpg]

Son yıllarda çekilen, bilgisayar oyunlarına benzeyen zombi afişli salgın filmlerine göre son derece gerçekçi ve mantıklı, belli tema derinliğine haiz bir film.

Büyük bir salgınla karşı karşıya olsaydık dünyada neler olurdu sorusunun cevabını ustalıkla veren film.Filmi izledikten sonra salgından değil, bunu fırsat bilen çıkarcı insanlardan daha çok korktuğumu farkettim.Bu da ne kadar gerçekçi bir yapım olduğunu gösteriyor kanaatindeyim.

[Resim: V4KPE6.jpg]

Sonuçta, Salgın yılın en iyilerinden biri olmasa bile gayet sıkı ve etkileyici bir gerilim. Fakat siz gene de bu yazıyı okuduktan sonra ellerinizi yıkamayı unutmayın. Kim bilir kaç tane mikrop var şimdi o farenin üzerinde...


FRAGMAN
Son Düzenleme: 27-01-2020, Saat: 01:55, Düzenleyen: Mythland.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Admin
RE: Koronavirüsünü Aratmayacak Film
Paylaşım için teşekkürler. İlgimi çekti yakın zamanda izlemeyi düşünüyorum. Özellikle koronavirüs ile ilgili yazılara baktıkça zaten kendimi bir salgın halinde hissediyorum.

Bu filmi şu an izlemek daha keyifli olabilir.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.