Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Kyphosis/kifoz

Konu

#1
Kifoz, sırtın abartılı, ileriye doğru eğilmesi (kamburluk)dır. Her yaşta ortaya çıkabilir, ancak en fazla yaşlı kadınlarda görülür.

Yaşa bağlı kifoz genellikle omurga kemiklerinde sıkışmasına veya çatlamasına neden olan zayıflıktan kaynaklanır. Bebeklerde veya gençlerde, omurganın malformasyonu veya omurga kemiklerinin zamanla sıkışması nedeniyle diğer kifoz türleri ortaya çıkabilir.

Hafif kifoz az sayıda soruna neden olur. Şiddetli kifoz ağrıya ve şekil bozukluğuna neden olabilir. Kifoz tedavisi yaşınıza ve eğriliğin nedenine ve etkilerine bağlıdır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da