Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Labyrinthitis/Labirintis

Konu

#1
Labirentit bir iç kulak bozukluğudur. İki vestibüler sinirler sizin de iç kulakta uzamsal navigasyon ve denge kontrolü hakkında beyin bilgi gönderir. Bu sinirlerden biri iltihaplandığında, labirentit olarak bilinen bir durum yaratır.

Semptomlar baş dönmesi , bulantı ve işitme kaybını içerir . Vertigo , başka bir belirti, hareket etmemenize rağmen hareket ettiğiniz hissi ile işaretlenmiş bir baş dönmesi türüdür. Sürüş, çalışma ve diğer aktivitelere müdahale edebilir. İlaçlar ve kendi kendine yardım teknikleri baş döngünüzün şiddetini azaltabilir.

Enfeksiyonlar ve virüsler dahil olmak üzere çeşitli faktörler bu duruma neden olabilir. Herhangi bir kulak enfeksiyonu için derhal tedavi almalısınız , ancak labirentiti önlemenin bilinen bir yolu yoktur.

Labirentit tedavisi genellikle semptomlarınızı kontrol etmek için ilaçların kullanılmasını içerir. Çoğu insan bir ila üç hafta içinde semptomlardan rahatlama bulur ve bir veya iki ay içinde tam iyileşme sağlar.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da