Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Laparoscope/laparoskop

Konu

#1
Tanısal laparoskopi olarak da bilinen laparoskopi, karın içindeki organları incelemek için kullanılan cerrahi bir tanı prosedürüdür . Sadece küçük kesiler gerektiren düşük riskli, minimal invaziv bir prosedürdür.

Laparoskopi, karın organlarına bakmak için laparoskop adı verilen bir alet kullanır. Bir laparoskop, yüksek yoğunluklu bir ışığa ve öndeki yüksek çözünürlüklü bir kameraya sahip uzun, ince bir tüptür. Enstrüman karın duvarındaki bir kesi içinden sokulur. Hareket ettikçe, kamera görüntüleri bir video monitörüne gönderir.

Laparoskopi, doktorunuzun açık ameliyat olmadan vücudunuzun içinde gerçek zamanlı olarak görmesini sağlar. Doktorunuz ayrıca bu işlem sırasında biyopsi örnekleri alabilir .
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task