Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Lymphoma/lenfoma

Konu

#1
Lenf sistemi, lenf sıvısını vücutta hareket ettiren bir dizi lenf düğümleri ve damarlarıdır. Lenf sıvıları enfeksiyonla savaşan beyaz kan hücreleri içerir. Lenf düğümleri, enfeksiyonun yayılmasını önlemek için bakteri ve virüsleri yakalayarak ve yok ederek filtre görevi görür.

Lenf sistemi tipik olarak vücudunuzu korurken, lenfosit adı verilen lenf hücreleri kanserli hale gelebilir. Lenf sisteminde meydana gelen kanserlerin isimleri lenfomalardır.

Doktorlar 70'den fazla kanser türünü lenfoma olarak sınıflandırmaktadır . Lenfomalar, aşağıdakiler dahil olmak üzere lenfatik sistemin herhangi bir bölümünü etkileyebilir:
  • kemik iliği
  • timüs
  • dalak
  • bademcikler
  • Lenf düğümleri
Doktorlar tipik olarak lenfomaları iki kategoriye ayırır: Hodgkin lenfoma ve Hodgkin dışı lenfoma (NHL).
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task