Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Melanocyte/melanosit

Konu

#1
Melanosit , koruyucu cilt karartıcı pigment üreten özel cilt hücresi melanin . Kuşlar ve memeliler , esas olarak epidermiste bulunan bu pigment hücrelerine sahiptirler , ancak başka bir yerde ortaya çıkarlar - örneğin saçın matrisinde . Melanositler dallı veya dendritiktir ve dendritleri pigment granüllerini bitişik epidermal hücrelere aktarmak için kullanılır .

Bazal epidermiste veya saç matrisinde yerleşik olan tüm melanositler, embriyonik yaşam sırasında nöral krest olarak bilinen bir bölgeden göç etmişlerdir . Her epidermal melanosit bir grup komşu ile ilişkilidir dendritlerinin pigment aktardığı keratinositler ( keratin -sentez yapan epidermal hücreler). 

Bu yapı,epidermal melanosit birimi. Melanositlerin ürettiği melanin iki çeşittir: koyu kahverengieumelanin ve soluk kırmızı veya sarımsı feomelanin. Her ikisi de melanositler içinde, amino asit tirozin enziminin tirosinaz yardımıyla ilk oksidasyonu ile oluşturulur ; daha sonra sentetik yolları ayrışır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da