Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Menarche/menarş

Konu

#1
İlk adet döneminize menarş denir. Genellikle 11 ile 14 yaşları arasında başlar. Ancak 9 yaşına kadar veya 15 yaşına kadar geç olabilir. Eğer genç bir kızsanız, 15 yaşına kadar başlamamışsanız doktorunuza görünün. Menarş bir işarettir. büyüyüp kadın oluyorsun. Adet döneminizle birlikte vücudunuz da değişiyor. Göğüsler, kasık kılları ve koltuk altı kılları geliştirmeye başladınız. Ve kalçalarınız genişlemeye başladı. Menarş ayrıca seks yaparsanız hamile kalabileceğiniz anlamına gelir. İlk periyodunuz başlamadan bir ay önce bile hamile kalabilirsiniz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task