Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Menometrorrhagia/menometroraj

Konu

#1
Menometrorhaji, anormal derecede ağır, uzun süreli ve düzensiz uterus kanaması ile işaretlenmiş bir durumdur. Bu duruma sahip kadınlar, adet döngüsü sırasında genellikle 80 ml'den veya 3 onstan fazla kanarlar. Kanama da beklenmedik ve sık görülür. Örneğin, adet döneminizin gerçekleşmesini beklediğiniz zamanın dışında kanama yaşayabilirsiniz.

Menometrorhaji aslında iki adet adet bozukluğunun bir kombinasyonudur :
  • düzenli aralıklarla ortaya çıkan ağır uterus kanaması olan menoraji
  • düzensiz kanama olan metrorrhagia
Menstrüel düzensizlik yaşıyorsanız tıbbi yardım almak önemlidir. Beklenmeyen veya anormal adet kanamasının göz ardı edilmemesi gereken sağlık sonuçları olabilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da