Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Miosis/Miozis

Konu

#1
Miosis, göz bebeğinizin aşırı daralması (büzülmesi) anlamına gelir. Miyozda, göz bebeğinin çapı 2 milimetreden (mm) daha az veya bir inç'in 1 / 16'sından biraz daha fazladır.

Göz bebeği, gözünüzün merkezinde, ışığın girmesine izin veren dairesel siyah noktadır. İrisiniz (gözünüzün renkli kısmı) göz bebeğinin boyutunu değiştirmek için açılır ve kapanır.

Miosis bir veya her iki gözde de ortaya çıkabilir. Sadece bir gözü etkilediğinde buna anisocoria da denir. Miyoz için başka bir isim kesin öğrenci . Göz bebekleriniz aşırı derecede genişlediğinde buna midriyazis denir .

Miyozun birçok nedeni vardır. Bazı beyin ve sinir sistemi durumlarının bir belirtisi olabilir. Ayrıca birçok ilaç ve kimyasal ajan tarafından da indüklenebilir. Opioidler (fentanil, morfin, eroin ve metadon dahil) miyoz üretebilir.

Daraltılmış veya genişlemiş göz bebekleri, doktorunuzun durumunuzu teşhis etmesine yardımcı olmak için önemli bir ipucu olabilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task