Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Myasthenia/miyasteni

Konu

#1
Miyastenia gravis , gönüllü kontrolünüz altındaki kaslardan herhangi birinin zayıflığı ve hızlı yorgunluğu ile karakterizedir. Sinirler ve kaslar arasındaki normal iletişimdeki bir bozulmadan kaynaklanır.

Miyastenia gravis için bir tedavi yoktur, ancak tedavi kol veya bacak kaslarının zayıflığı, çift görme, göz kapaklarının sarkması ve konuşma, çiğneme, yutma ve nefes almada zorluk gibi belirti ve semptomları hafifletmeye yardımcı olabilir.

Bu hastalık her yaştan insanı etkileyebilse de, 40 yaşından küçük kadınlarda ve 60 yaşından büyük erkeklerde daha yaygındır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da