Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Nocturia/nokturna

Konu

#1
Noktüri veya gece poliüri, geceleri aşırı idrara çıkma için tıbbi terimdir. Uyku süresi boyunca, vücudunuz daha konsantre olan daha az idrar üretir. Bu, çoğu insanın gece boyunca idrar yapmak için uyanması gerekmediği ve 6 ila 8 saat kesintisiz uyuyabileceği anlamına gelir.

İdrar yapmak için gece başına iki veya daha fazla uyanmanız gerekiyorsa noktüri olabilirsiniz. Uykunuzdan etmesinin yanı sıra, noktüri de altta yatan bir tıbbi durumun işareti olabilir.

Nedenler
Noktüri nedenleri yaşam tarzı seçimlerinden tıbbi koşullara kadar değişir. Noktüri yaşlı yetişkinler arasında daha yaygındır, ancak her yaşta ortaya çıkabilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da