Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Sağlık kabini

Konu

#1
Merhaba bloğunuzda konuyla ilgili yazılanları okudum. İçimi serinletti diyebilirim fakat daha fazla görüş ve fikre ihtiyacım var. Hemşireyim ve Konyada yaşıyorum. Buraya sağlık kabini açma planım var fakat belli bir mahallede bile 2-3 tane mevcut. Ayrıca halkımız devlet hastanesi acilleri dururken kabine gelir mi kestiremiyorum. Kalabalık mı tenha kesim mi tercih etmeliyim ? Önümüzdeki sene düğün yapacağım ve bi yerden başlamam gerekli. Sizce risk almalı mıyım ve ne kadar sermaya gerekir ? Şimdiden teşekkür ederim
Cevapla
#2
Risk ben olsam alırım;

Çok sağlık kabini var ; bana göre çok olması iş yaptığının göstergesi ve olumlu. Yani bölge sağlık kabini mantığını biliyor demekki. Tecrübesi var. Burada size düşen bunlar arasında iyisi olmak.

Devlet hastanesi acili varken kabine gelir mi?; gelir ama hastanenin dibinde olmayın. Enjeksiyondan örnek verirsek hasta enjeksiyon için giriş yapıyor zaten belirli kesintisi oluyor. Bunun yanında araçla geliyorsa yakıt yakıyor. Evdeki annesi babasını zorla kaldırıyor belki getiriyor. Size yakınsa size gelir veya sizi eve çağırır.

Kalabalık tenha olayı farketmez ancak mesela öğrencilerin olduğu semt yerine daha çok emekli kesimin yaşadığı semt seçmek daha mantıklı olabilir.

Bunun yanında tavsiyeler blogda zaten var ama başka sorunuz varsa elbette buradan da sorun.
[Resim: xWXNF8.jpg]
Cevapla
#3
Daha geçen gün enjeksiyonda çalıştım. Gelen bir çok hasta yaşlı, tekerlekli sandalye ile geliyor.

Acilin kalabalığı, sıra bekleme, burada çeşitli hastalık bulaş riski derken hastalar bedavada olsa memnun kalmıyor.

Bu insanlar tedavi alıyor tam olarak hasta değil yani. Dodex, dikloron vesaire çoğu. Bu bağlamda keşke bir yer olsa enjeksiyon yapılan, siz gelip evde yapamazmısınız gibi çok teklif geliyor. 90 bin nüfus ve sağlık kabini olmayan bir bölge.

Demem o ki açılır, yapılır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da