Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Sağlık ocağı çalışma saatleri

Konu

#1
Sağlık ocağı çalışma saatleri;

Sağlık ocağı kaçta açılıyor, sağlık ocağı öğle arası, sağlık ocağı kaçta kapanıyor gibi soruları oldukça merak edenler var.

Ben kısaca yazmak istedim;

Sağlık Ocakları hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) 08:30 - 12:30 ile 13:30 - 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Sağlık ocakları, zorunlu haller dışında Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.


KİMLER NASIL FAYDALANABİLİR?

Sağlık ocaklarından, herhangi bir sağlık sigortasına bağlı olan veya olmayan herkes ücretsiz bir şekilde faydalanabilir. Sistem tarafından ikamet ettiğiniz adrese en yakın sağlık ocağına ve bir aile hekimine kaydedilirsiniz. İkamet ettiğiniz ilde başka bir sağlık ocağından hizmet alamazsınız fakat başka bir ilde misafir hasta olarak gidebilir, muayene olabilirsiniz. Randevu almak isteyenler MHRS (online randevu) sistemini kullanarak ya da alo 182'yi arayarak randevu alabilir.

ASM ler kendi aralarında gruplara ayrılır;

Bu gruplara göre öğle arası açık olması gereken ASM ler olabilir, ilgili madde;

Çalışma saatleri MADDE 10 – (1) Aile hekimleri ve aile sağlığı elemanları tam gün esasına göre çalışırlar. (2) Mesai saatleri ve günleri, çalışma yerinin şartları da dikkate alınmak suretiyle çalıştığı bölgedeki kişilerin ihtiyaçlarına uygun olarak aile hekimi tarafından teklif edilir ve müdürlükçe uygun görülmesi halinde onaylanır. Yapılacak ev ziyaretleri ve gezici/yerinde sağlık hizmetleri çalışma süresine dâhil edilir. Çalışılan günler ve saatler aile sağlığı merkezinin dış levhasının yakınında ve görülecek bir yerine asılarak kişilerin bilgilenmesi sağlanır.

Yani il müdürlükleri ve aile hekimi ile çalışma saatleri düzenlenip, ilgili ASM ye asılarak kişiler bilgilendirilir.

Özet olarak; öğle arası açık olması gereken ASM ler olabilir, yukarıdaki saatler de kapalı görünse de...
[Resim: hIpVW.jpg]
Son Düzenleme: 17-12-2019, Saat: 14:54, Düzenleyen: Darkwatch.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da