You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sağlık ocağı çalışma saatleri

Sağlık ocağı çalışma saatleri

Genel müdür
Sağlık ocağı çalışma saatleri
Sağlık ocağı çalışma saatleri;

Sağlık ocağı kaçta açılıyor, sağlık ocağı öğle arası, sağlık ocağı kaçta kapanıyor gibi soruları oldukça merak edenler var.

Ben kısaca yazmak istedim;

Sağlık Ocakları hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) 08:30 - 12:30 ile 13:30 - 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Sağlık ocakları, zorunlu haller dışında Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.


KİMLER NASIL FAYDALANABİLİR?

Sağlık ocaklarından, herhangi bir sağlık sigortasına bağlı olan veya olmayan herkes ücretsiz bir şekilde faydalanabilir. Sistem tarafından ikamet ettiğiniz adrese en yakın sağlık ocağına ve bir aile hekimine kaydedilirsiniz. İkamet ettiğiniz ilde başka bir sağlık ocağından hizmet alamazsınız fakat başka bir ilde misafir hasta olarak gidebilir, muayene olabilirsiniz. Randevu almak isteyenler MHRS (online randevu) sistemini kullanarak ya da alo 182'yi arayarak randevu alabilir.

ASM ler kendi aralarında gruplara ayrılır;

Bu gruplara göre öğle arası açık olması gereken ASM ler olabilir, ilgili madde;

Çalışma saatleri MADDE 10 – (1) Aile hekimleri ve aile sağlığı elemanları tam gün esasına göre çalışırlar. (2) Mesai saatleri ve günleri, çalışma yerinin şartları da dikkate alınmak suretiyle çalıştığı bölgedeki kişilerin ihtiyaçlarına uygun olarak aile hekimi tarafından teklif edilir ve müdürlükçe uygun görülmesi halinde onaylanır. Yapılacak ev ziyaretleri ve gezici/yerinde sağlık hizmetleri çalışma süresine dâhil edilir. Çalışılan günler ve saatler aile sağlığı merkezinin dış levhasının yakınında ve görülecek bir yerine asılarak kişilerin bilgilenmesi sağlanır.

Yani il müdürlükleri ve aile hekimi ile çalışma saatleri düzenlenip, ilgili ASM ye asılarak kişiler bilgilendirilir.

Özet olarak; öğle arası açık olması gereken ASM ler olabilir, yukarıdaki saatler de kapalı görünse de...
[Resim: x3nNi.jpg]
Son Düzenleme: 17-12-2019, Saat: 14:54, Düzenleyen: Darkwatch.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.