You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

TMO indirimli Ayçiçek yağı ve bakliyat

TMO indirimli Ayçiçek yağı ve bakliyat

Genel müdür
TMO indirimli Ayçiçek yağı ve bakliyat
Üreticiden tüketiciye aracısız satış yapan TMO'ya ait marketlerdeki temel gıda ürünleri diğer marketlere göre yaklaşık yüzde 30 indirimli satış yapıyor.


Toprak Mahsulleri Ofisi'nde indirimli gıda ürünlerinin fiyatlarını duyanlar satış mağazalarına koştu. TMO'da 5 litrelik ayçiçek yağını 92,5 liradan, 5 kilogramlık pirinç 57,5 liradan, 2 kilogramlık nohut ve kuru fasulye de 16 liradan satılıyor.


[Resim: tmo-nun-indirimli-urunlerine-buyuk-ilgi-...1014_m.jpg]Türkiye'de hayat pahalılığı karşısında vatandaşlar ailelerinin temel gıda ihtiyaçlarını sağlayabilmek için en ucuz şekilde alışveriş yapabilecekleri imkanları yoğun bir şekilde araştırmaya devam ediyorlar. Marketlerde fiyatların el yakmasının ardından ise devlet tarafından vatandaşların alışveriş imkanları çeşitlendirilmeye devam ediliyor. Tarım Kredi Kooperatifleri'ne ait olan marketlerin ardından şimdi de günmdeme Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından satış noktalarından yapılan bazı gıda ürünlerinin satışları gündeme geldi.

TMO KDV İNDİRİMİNDEN FAZLASINI YAPTI

Her şehirde bulunan TMO satış ofislerinden vatandaşlara ucuz fiyatlarla gıda satışları yapılmaya başlandı. Gıda ürünlerinde KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'e indirilmesinin yanında ek indirim de uygulayan TMO piyasanın çok altında fiyatlarla bazı temel gıda fiyatlarını satmaya başladı. TMO'nun satış ofislerinde yoğun kuyruklar oluşurken TMO fiyatları merak edilmeye başlandı. TMO satış ofislerinde hangi gıda ürünleri hangi fiyatlarla vatandaşlara satılıyor.


AYÇİÇEK YAĞI, PRİNÇ, KURU FASÜLYE, NOHUT, FINDIK FİYATLARINDA DEV İNDİRİMLER

TMO çiftçiden satın aldığı ürünleri işleyerek işlenmiş gıda ürünü haline getiren bir kamu kurumu olarak vatandaşlara aracısız şekilde gıda ürünü satışı yapıyor. Dolayısıyla fiyatlarda da piyasanın altına düşme imkanı elde edilebiliyor. Şu anda açıklanan fiyat listesi ise vatandaşların büyük ilgisini çekti. TMO satış ofislerinde 5 litrelik ayçiçek yağı 92,5 TL'den, 5 kilo pirinç 57,5 TL'den, 2 kilo nohut 16 TL'den, 2 kilo kuru fasülye 16 TL'den ve 500 gram kavrulmuş iç fındık 37 TL'den satılıyor.
TÜM ÜLKEDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞUYOR

Vatandaşlar TMO'nun satış ofislerinden ucuz fiyatlarla gıda alışverişi yapabilmek için tüm yurtta uzun kuyruklar oluşturuyorlar. Her şehirde en az bir TMO satış ofisi bulunurken bu merkezlerden alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kalıyorlar. Bu kuyruk çilesine katlanan vatandaşlar ise sonunda piyasanın altındaki fiyatlarla gıda alışverişlerini temin edebiliyorlar.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.