You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Torunum için yatırım yaptığım hisselerim

Torunum için yatırım yaptığım hisselerim

Çalışkan Üye
Torunum için yatırım yaptığım hisselerim
Merhaba; Borsa işlemlerini hiç düşünmemiştim. Benim gibi emekli bir arkadaşım borsadan torunlarım için 3-4 adet çeşitli hisseler aldım dedi. Bu benimde aklıma yaptım. Biraz ders çalıştım. sonunda AYDEM- AKYHO-ZGYO- KALEKİM hisselerinden halka arz olarak aldım.. Düşmekte olan bazılarının miktarını çoğalttım. Yaklaşık hepsi 4.000 lira civarında.  İki torunum var. Uzun zaman satmayarak onlara bırakmak istiyorum. Ayırdığım bu paraya ihtiyacım yok. Uzun zaman satmamak doğru bir düşünce midir? Yoksa belli bir kar edeni satmalı mıyım?  Sorum komik ise lütfen gülmeyin. Daha acemiyim...Kolay gelsin.
Son Düzenleme: 10-05-2021, Saat: 21:38, Düzenleyen: Darkwatch.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
Cvp: Hisselerim
(10-05-2021, Saat: 17:19)adahem_54 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba; Borsa işlemlerini hiç düşünmemiştim. Benim gibi emekli bir arkadaşım borsadan torunlarım için 3-4 adet çeşitli hisseler aldım dedi. Bu benimde aklıma yaptım. Biraz ders çalıştım. sonunda AYDEM- AKYHO-ZGYO- KALEKİM hisselerinden halka arz olarak aldım.. Düşmekte olan bazılarının miktarını çoğalttım. Yaklaşık hepsi 4.000 lira civarında.  İki torunum var. Uzun zaman satmayarak onlara bırakmak istiyorum. Ayırdığım bu paraya ihtiyacım yok. Uzun zaman satmamak doğru bir düşünce midir? Yoksa belli bir kar edeni satmalı mıyım?  Sorum komik ise lütfen gülmeyin. Daha acemiyim...Kolay gelsin.

merhaba hocam. 

yani hisselerin hakkında yorum yapamayacagım ama yatırım düşüncen çok güzel


yani uzun vade zaten güzel. 


öneri istiyorsanız. Zaman zaman ekleyin düşene ekleme için acele etmeyin. 


10 lira ise misal 8 den ekleyin. 9.50-9 olmasın. Yani düşmeye başladımı bir yüzde 20 düşşün öylr ekleyin. Düşmüyorsa düşmesini bekleyin. 


başka bir de ayda bir de olsa buradan güncelleme yapın kar zarar. Durum. Bu sise alışkanlık olur. Takip etmek isteriz. Zaman zaman öneride yaparız
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
Cvp: Torunum için yatırım yaptığım hisselerim
Çok teşekkür ederim. Sağ olun. Dediklerinizi uygulayacağım. Zaman zaman da bilgilendireceğim.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.