You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Vardiyalı çalışmada haftalık çalışma süresi kaç saattir?

Vardiyalı çalışmada haftalık çalışma süresi kaç saattir?

Genel müdür
Vardiyalı çalışmada haftalık çalışma süresi kaç saattir?
657 sayılı Devlet Memurları Kanunun “Çalışma saatleri” başlıklı 99 uncu maddesinde “Memurların haftalık çalışma süresi genel olarak 40 saattir.

          Bu süre Cumartesi ve Pazar günleri tatil olmak üzere düzenlenir.

          Ancak özel kanunlarla yahut bu kanuna veya özel kanunlara dayanılarak çıkarılacak tüzük ve yönetmeliklerle, kurumların ve hizmetlerin özellikleri dikkate alınmak suretiyle farklı çalışma süreleri tespit olunabilir.

          Bakanlar Kurulu, yurt dışı kuruluşlarda hizmetin gerektirdiği hallerde, hafta tatilini Cumartesi ve Pazardan başka günler olarak tespit edebilir.”ifadesi bulunmaktadır.

Memurların haftalık çalışma saatleri ne kadardır?

Memurların çalışma saatlerini kim belirler?

Devlet memurlarından vardiyalı olarak çalışmak zorunda olanlar için farklı bir haftalık çalışma saati düzenlenmemiştir. Bu sebeple vardiya usulü olarak çalışan memurların da çalışma saatler haftalık 40 saattir.
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.