You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu

Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu

Genel müdür
Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu
[Resim: bmc-1.jpg?w=1024]


Merhaba arkadaşlar, Öncelikle hepiniz hoş geldiniz.

Twitter hesabımdan ki linki burada , size borsa robotu konusunda bilgiler vereceğimi söyledim.

Bu bağlamda öncelikle neler anlatacağım ve bunu nasıl yapacağım konusunda bir ön bilgilendirme yapmak isterim;

Ben sizlere bir borsa robotunun ne olduğu, nasıl alım satım yaptığı, nasıl alınacağı, nasıl kullanılacağı, ayarları, kar durumu, ne kadarlık yatırım gerekliliği, sürekliliği, özellikleri gibi konularda temel bilgiler vereceğim. Tabi bu bilgiler sizlerden gelen sorular ile daha farklı başlıklara yayılabilecek.Bu bilgileri internette pek çok yerde bulabilirsiniz. Ancak ben size karmaşık bir şekilde değil, adım adım daha borsa hesabı olmayan bir kişinin anlayacağı dilde anlatmak istiyorum. O bakımdan bilen kişiler sıkılabilir, ama sabırlı olmanızı ve bilmeyen kişilere yönelik bir anlatım olduğunu tekrar dile getirmek isterim.

Bana mesaj atıp kullandığım ayarları henüz istemeyin lütfen, bu ayarlar sır değil vermem de hiçbir sakınca yok, lakin bazı bilgileri öğrenmeden bu ayarlar hiçbir işinize yaramaz. Aksine daha kötü hale gelir. O yüzden sabır ve bana zaman vermenizi özellikle rica ediyorum.

Borsada neden yatırım yapıyorsunuz?

Bu soruyu kendinize bir sormanızı isterim. 

Benim gördüğüm yatırımcılar şu şekilde;

1- Ben uzun vadeciyim
2- Ben temettü toplarım emekli olacağım
3- Ben al sat yaparım , teknik bilirim
4- Ben temeli sağlam şirketlere yatırım yaparım duruma göre kısa vadeci duruma göre uzun vadeciyim
5- 
.
.
.
.
.
.Bu şekilde ilerler gider....Bunların dışında dile gelmeyen insanların içinden geçirdiği şu durumlarda vardır;

1- Ben bu işten anlayan, teknik ve temel bilen iyi takipçili insanları takip ederim
2- Üstadlar evet sorunlu ama ben daha zekiyim, onlar çıkmadan çıkarım
3- Parayı takip ederim, nereye akarsa ordayım
4- Az biraz kar alsam yeter, böyle böyle büyürüm
.
.
.
.
.


Bu yatırımcı tiplerinden hepsini ben kendim oldum, evet denedim ilk zamanlar çok heyecanlıydım kazandım bazen kaybettim vesaire.....

Günlük al sat yaptım, içgüdüsel olarak, biraz temel baktım temeli sağlama yatırdım, bazen gittim düşük sermayeli hisse alıp bölünmesini vesaire bekledim, bazen oldu üstadların çoğunu takip edip 4 üstadın aynı hisseyi söylemesini bekleyip o hisseyi aldım, çıkarken aldım düşerken sattım, düşerken aldım çıkarken sattım, aldım aylarca bekledim veya düştükçe ekledim......

Arkadaşlar benim hikayemin sonu gelmedi........

3 aldım 4 verdim, 2 verdim 3 aldım derken en sonunda elimde onca uğraşa rağmen kuş kadar kar kaldı onu da enflasyona verdim......


Yaşamadan öğrenemedim.....

Abim sen varol deyip tweet atmasını beklediğim kişiler oldu........

Derken derken bir şeyler öğrendik vazgeçmedik kazandık kazanıyoruz şükür.......Bu arada uzatıyorum ama ben öncelikle derdimi anlatmalıyım, derdimi anlarsanız anlatacaklarımı anlarsınız........ Vakti benimkinden değerli olan arkadaşlarım sizlerden özür diliyorum.


 
Borsada en ideal yatırım nasıl olmalı?

Bunun cevabını bilmem veya vermem mümkün değil, ben bu borsa kitaplarını da okudum lakin en ünlüleri zaten yabancı borsalarda geçen olaylar evet sistem yıllardır aynı ve değişmedi ama ülkemiz şartlarına uyarlamak bir miktar daha zor.

En iyi parayı içerdeki adamlar, hisse sürenler vesaire kazanıyordur sanırım. 

Temel analiz en çok konuşulandır, ama temeli iyi olan hisse aslında temeli iyi olduğunu anladığımız verilere biz ulaşana dek o temelde fiyatı bulmuş oluyor ve biz gelecek dönemdeki durumuna bir nevi yatırım yapmış oluyoruz. Temeli sağlam 10 hisse aldım 1 yıl üzerine yattım pek bir şey olmadı.

Giden bazı kağıtları açın bakın borçlarının ne kadar çok olduğunu göreceksiniz. Elbette ne için borçlandıkları da önemli yani belki bir fabrika kuruyor adam borçlandı ve sonucu mükemmel olacak bunları da değerlendirmek gerekiyor temel analiz yaparken. Yani temel analiz sadece nette bize verilen bilgiler ile olmuyor maalesef.

Teknik analiz bir nebze daha işe yarıyor ama teknik analizi açıp kazanacak kadar yapmak çok fazla bilgi ve aynı anda çok fazla veri akışı gerektiriyor. Bir teknik analizin onlarcası ile desteklenmesi gerekiyor. Buna 1-5-15-30-60.... dk lık periyotlarıda eklediğinizde muazzam bir karmaşa çıkıyor ortaya, yapabilenler var takdire şayan...

Temettü dediğimiz yatırım olayı uzun vade iyi görünenlerden, uzun vade borsada nadir kağıt geri kalır bir şekilde ilerler zaten. Ama temettü ülkemizde biraz daha zor. Ben temettü yatırımcısı olmak isterim ama bunun için bir bütçem olması gerekiyor hele hele temettü emekliliği için aylık boşa çıkan paranızın olması lazım. Biz parayla para kazanmaya çalışıyoruz zaten yok ki düzgün gelirimiz. Olsa bir kısmını da temettüye yatıralım bekleyelim ama yok.

Sözün özü tekniğe geliyor her şey.
Neden borsa robotu?

Gelelim robota, 

12 farklı teknik analizi 12 farklı periyotta aynı anda 400 hisseyi çalıştığınızı düşünün. Kocaman bilgisayarınız var ve eğitiminiz güzel, oturdunuz o onu kesti bu bunu kesti hop orayı kırdı bu hisse güzel alayım dediniz.

400 hisse arasından o hisseye indirgemeniz, periyotlarında analiz etmeniz, başka analiz yöntemi ile doğrulamanız ve yatırım hesabına girip al emri vermeniz ne kadar sürer? Robot için 10 saniye civarı............

Bu bir başlangıç olsun buradan devam edelim...


Yorum yapabilirsiniz, foruma kaydolabilirsiniz (zorunda değilsiniz) fikrim bu anlatacağım robot, eğer beğendi iseniz ne mutlu...
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Genel müdür
RE: Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu
Devam edelim

1- BMC Capital nedir, nasıl bir robottur?

Kabaca şöyle anlatayım;

- Robot denilen şey, bilgisayara kurduğumuz minik bir programdan ibaret, herhangi bir programı düşünün indirdiniz kurdunuz ve açıldı o kadar. Aklınıza başka bir ton şey gelmesine gerek yok en basit hali ile bu.

- Robot analizini yapmak için canlı veriler kullanıyor ve bu verileri anlık alması gereken bir veri dağıtım merkezi kullanıyor, yani kendisi online olarak bir sunucuya bağlanıyor ve veri akışı sağlanıyor, oradan grafikler vs i anlık olarak alıp analizlerinde kullanıyor.

- Sahip olmanız gereken; bilgisayar, internet ve robotla beraber gelen idealdata programı....

- Robotu açıp, şifrenizi girerek veri sağlayıcınıza bağlanıyorsunuz ve veri akışı başarılı şekilde sağlanmış oluyor. 

- Bundan sonra yapmanız gereken borsa hesabınızı robot üzerinden ilgili alanı kullanarak robota bağlamak, bu da yatırım hesabınıza giriş yapmak ile aynı şey.

- Artık robotunuzun ayarlarını yapmaya ve otomatik al sat yapmaya hazırsınız..

Yukarıda bahsettiklerim sade olarak ihtiyacınız olanlar idi. Bunlar üzerinde fazla durmaya da gerek yok. Nasıl çalışıyor ona bakalım.
2- BMC capital robotu nasıl çalışıyor?

[Resim: bmc-2.jpg?w=1024]


İlk yazıda bahsettiğim, bu teknik analiz kısmını bu robot a dan z ye yapıyor. Solda gördüğünüz BMC1 den 12 ye kadar olan kısım sistemler listesi. Her sistemin kendine özgü bir mantığı ve işleyiş tarzı var;


Alıntı:Bunların ana hatları şu şekilde;

BMC1 – 1 dakikalık. 10:00-11:30 saatleri arasında scalping sistemi dediğimiz anlık fiyat hareketleri yakalamaya çalışan bir algoritmik sistemdir. Gün içi hareketli olan hisselerin hemen hemen çoğu buraya düşer. Biraz tecrübe ettikten ve daha profesyonel olduktan sonra kullanılacak bir sistemdir. Çoşkulu günlerde bizim tecrübelerimize göre kullanılmamalı. Yatay veya testere piyasasında daha iyi çalışır. 1 dakikalık bir sistem olduğu için dikkat edilesi bir sistemdir.

BMC2 – 240 dakikalık ve günlük olarak kullanılan. Akşam seans kapanışından sonra ertesi gün için hazırlık kapsamında kullanılan sistemlerdir. Boğa piyasasında fazla hisse çıkartabildiği için robota bağlamadan manuel işlem yapılabilir. Hacim ortalamaları az hisselerin bu tarama düşmesi o hisse de işlem yapmak için uygun olabilir.

BMC3 – İçerisinde çok fazla göstergenin olduğu genelde ertesi gün GAP Li açılacak hisseleri bulmaya çalıştığımız 240 dakikalık ve günlük bir algoritmik sistemdir. 17:55-18:00 arası robotun çalıştırılmasında başarılar sağlar. Akşam al sabah sat sistemidir.

BMC4 – 240 ve günlükte kullandığımız genelde hacim odaklı algoların kullanıldığı bir sistemdir. Akşam seans kapandıktan sonra ertesi gün için hazırlık aşamasında kullanılabilir. Haftalık kullanımında hisselerde başarı oranı iyidir. Kapanış sistemidir.

BMC5 – 5 dakikalık. 13:00-15:30 saatleri arasnda scalping sistemi dediğimiz anlık fiyat hareketleri yakalamaya çalışan bir algoritmik sistem. Biraz tecrübe ettikten ve daha profesyonel olduktan sonra kullanılacak bir sistem. Çoşkulu günlerde bizim tecrübelerimize göre kullanılmamalı. Yatay veya testere piyasasında daha iyi çalışır. 5 dakikalık bir sistem olduğu için dikkat edilesi bir sistemdir.

BMC6 – Ertesi güne hazırlık yapılan hisseleri bulmak için kullanılan 5 dakikalık bir sistemdir. Akşam al sabah sat sistemlerindendir. 17:30-18:00 arası daha verimli çalışır. Cuma kapanışta aldıkları hisselerin yüksek oranda gelecek hafta da başarı sergilediği kullanıcılarımız tarafından bize iletilmiştir.

BMC7 – Ağırlıklı olarak hull sisteminin olduğu, farklı göstergeler ile algoların kullanıldığı bir sistemdir. Akşam seans sonrası 60-240-günlük bakılan ve ertesi güne hazırlık yapılan sistemdir.

BMC8 – 240 ve günlükte kullandığımız genelde hacim odaklı algoların kullanıldığı bir sistemdir. Akşam seans kapandıktan sonra ertesi gün için hazırlık aşamasında kullanılabilir. Kapanış sistemidir.

BMC9 – 240 ve günlükte kullandığımız teknik analiz gösterge ve indikatörün kullanıldığı bir sistemdir. Akşam seans kapandıktan sonra ertesi gün için hazırlık aşamasında kullanılabilir. Ayı piyasasın da robotu bağlayacağımız sistemlerden. Kullanıcılarımızdan haftalık hisselerde de başarılı olduğuna dair bildirimler gelmekte.

BMC10 – Çok zor şartları olan bir sistemdir. Çok zor hisse bulur. Bulduğu anda trendi yakalayıp hareket getiren bir algortimadır. 240 ve günlük olarak kullanılır. kapanış stratejilerindendir.

BMC11 -İçerisinde çok fazla göstergenin olduğu genelde ertesi gün GAP Li açılacak hisseleri bulmaya çalıştığımız 240 dakikalık ve günlük bir algoritmik sistemdir. 17:55-18:00 arası robotun çalıştırılmasında başarılar sağlar. Akşam al sabah sat sistemidir.

BMC12 – Ağırlıklı olarak macd hareketli ortalamalar ve mom un kullanıldığı, piyasa göstergelerinin ve endeks göstergelerinin kullanıldığı, osilatör ve başkaca algolardan oluşan ve ertesi gün genelde iyi işler çıkartan bir sistemdir. 240 dakikalık ve günlük bir algoritmik sistemdir. Akşam al sabah sat sistemidir.

Gördüğünüz üzere her sistem kendi içerisinde bir amaca yönelik algoritmik olarak kurulmuş. Bu sistemler kendi içlerinde 1-5-10-15... dakikalık , aylık, haftalık, senas gibi 12 farklı periyot aralığında çalışabiliyor.

Burada teknik olaylar, terimler vesaire çok karmaşık görünse de, ayarlarınıza aşina olduğunuz zaman bu sistemleri kullanarak al sat yapabiliyorsunuz.

Bu sistemler ve periyotları kendi aralarında 100 lerce farklı kombinasyonda çalışabilir. Bunu siz ayarlıyorsunuz. 

Örneğin BMC1 ve BMC 4 ün ortak bulduğu hisse alınsın ve yüzde 2 kara ulaşınca satılsın diyebiliyorsunuz ve gün boyu robotunuz bu şarta uyan hisseyi sizin belirlediğiniz hisseler veya tüm hisseler içerisinden tarıyor ( sürekli tarıyor) bulduğu an alıyor ve kara geldiği an satıyor.....


Yani sistemi kuruyorsunuz ve bırakıp gidiyorsunuz ( veya oturup izleyin)... Sizin için analizi yapıyor, bulduğu an alıyor, kar edince satıyor ve hatta isterseniz stop oluyor.... Sıfır duygu, full teknik analiz........
Ben sistemi kullanırken kafamda basitleştiriyorum. Benim için yukarıdaki 12 BMC sadece sayıdan ibaret, içindeki algoritmik sistem benim işim değil, benim için en iyi BMC kazandığım BMC...Ben aslında burada devreye gireceğim. Bu kadar kombinasyon arasında doğru kombinasyon ne?

Bu kadar karışık bir sistemi ben nasıl kullanayım?

Bu sistem hiç zarar etmiyor mu? etmiyorsa neden yaygın değil?

Bu sistemle ne kadar kazanabiliriz ki?

Sorularınız için bu konuyu anlatacağım diyorum.. Bu konuları merak edenler takibe devam, buraya kadar boşuna beklemişiz diyenler haklarını helal etsin....
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Genel müdür
RE: Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu
3- Robotun fonksiyonları neler?

Bana mesaj atan arkadaşlar çoğunlukla sistemi kullanmış ama ayarlar kısmından tatmin olmamış arkadaşlar. Muhtemelen ayarlar kısmında yardım istiyorlardır.

Robotun çok fazla fonksiyonu var. Ama bunları bilinçsizce bugün şunu deneyeyim yarın bunu deneyeyim diye sürekli değiştirerek ve panikleyerek kullanırsanız ne olur?

Bir aracı kullanırken fren yerine gaza basmış gibi olursunuz... Bu bir robot ve sürmeniz gerekiyor bunu...


- Robota hangi hisselerde çalışacağını söyleyebilirsiniz.

Örneğin ben sadece bist 30 da çalışmanı istiyorum diyebilirsiniz. Ben sadece bu 3 hissede çalışmanı istiyorum diyebilirsiniz. Ben sadece X hissesinde çalışmanı istiyorum diyebilirsiniz.

- Robota nerede kar alması gerektiğini söyleyebilirsiniz.

Ben yüzde 2 kara ulaşınca hisseyi satmanı istiyorum diyebilirsiniz.

- Robota izleyen stop ile hisseyi takip ettirebilirsiniz. 

Yani hisseniz siz aldıktan sonra ulaştığı en yüksek fiyattan yüzde x kadar düşünce stop ol diyebilirsiniz.

 - Akşam seans sonu bir iki tuş ile yarın için güzel olacak hisseleri bulmasını söyleyebilirsiniz.

Bunu çoğu üstad yapıyor zaten, taramada çıkanlar vesaire diye. Kendi hissenizi kendi ayarınıza göre bulur hatta bulduğunuz hisseleri robota tanımlar ve ertesi gün bu hisselerde çalışmasını söyleyebilirsiniz.

- Akşam al sabah sat yapabilirsiniz.

Hisselerinizi akşam 17:30 da aldırıp sabah açılışta istediğiniz kar oranından sattırabilirsiniz. Benim attığım sabahları o yeşil ekranlar bu şekilde oluşuyor ve sadece 45 dakikalık borsa süresinde karımı alıp bir daha hisse almayabilirim de.

- Cuma al p tesi sat yapabilirsiniz.

Yukarıdaki aynı mantıkla haftaya bir yuzde 3 bana yeter diyenler olabilir.

- Kripto, viop da da kullanabilirsiniz.

- Manuel şekilde bisti çok sayıda sistemle takip edebilir, robotu biste göre açıp kapayabilirsiniz.

Varyasyon oldukça fazla,
4- Hangi ayarı kullanacağımı nasıl anlarım?

Bu konu özellikle önemli ama kafanızı karıştırıp durmanıza gerek yok.

BMC 1 den 12 ye dek tüm BMC leri tüm periyotlarda sanal şekilde deneyebilirsiniz. Bu verileri gün sonu exele aktarıp, hangi BMC periyotları hangi zaman diliminde iyi çalışmış görürsünüz. Hangileri akşam, hangileri sabah vesaire. Bu sizin zamanınızı alır ama deneye deneye bir veri elde eder bu veride BMC leri ayrıştırır ve güzel olanları beraber çalıştırırsınız. Bu çalışmada 2-3-4.... BMC nin ortak olarak al dediğini al diye emir verebilirsiniz. Bu sizi başarıya götürecektir.

Biraz karmaşık gelecek ama siz kullandıkça alışacaksınız aynı bir aracı kullanmak gibi. Önce korkarak attığınız vitesi artık bakmadan atmak gibi....


Örnek verelim;

Bugün BMC 1 ve BMC 2 yi tüm periyotları seçerek sanalda çalıştırdınız. Akşam verilere baktınız. BMC 1 ; 5 ve 15 dk lıkda çok iyi çalışmış, BMC2 ise 60 dk lıkta çok iyi çalışmış .. Ertesi gün BMC1 i 5 ve 15 seçerek, BMC 2 yi 60 periyot seçerek çalıştırabilirsiniz.


Bu şekilde dev bir veri havuzundan çıkardığımız ayar sonucumuzu attığım kar allardan görüyorsunuz.

Bunu hala geliştirmeye denemeye devam ediyoruz.

Bist düşerken robot fazla hisse almaz, bazen hiç almaz. Yani robot çalışıyor diye illa hisse alacak değil.

Biraz sindirelim bunları, sorularınızı yukarıdakilerle alakalı olanları alalım.
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Genel müdür
RE: Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu
Evet arkadaşlar, soru sormadığınıza göre sanırım robotun kurulumu vesaire ile ilgili her şeyi buraya kadar anladınız.

Zaten değişmeyen standart olan robot ve kurulumu bu konuda zaten robot almak istediğiniz zaman size ekip yardımcı olacaktır o önemli değil.

Şimdi diğer bir konuya geçelim;


5- Ben robot için uygun birimiyim? 

Yani ben robot alsam olur mu? Buna nasıl karar vereyim.

Borsada işlem yapan herkes profesyonel şekilde işlem yapmıyor. Bunu hepimiz biliyoruz. 

Yukarıdaki konularda yatırımcı şekillerinden bahsettim, sizin de yatırım tarzınız zamanla oturacak. Bazen piyasanın kralı hissedeceksiniz, bazen ne yapsanız olmayacak vesaire.

Robot kullanmak kulağa cazip gelebilir, ama robot öylece kurulup bırakılacak bir şey değil bunu öncelikle anlamanız gerekiyor.

Bana ayarı ver ver diye yazıyorsunuz da, benim ayarım bugün x olur yarın y olur, gün içi periyot değişirim yani standartı olmaz bunun. O yüzden bir şey yapmak istiyorsanız mantığını anlayın.

Bu matematik dedik. Şimdi size bir matematik sorusu verirler okulda bir de formülünü verirler çözersiniz, bir daha çözersiniz benzer tüm soruları çözersiniz. Formül aklınızda olsa dahi sınavda öyle soru gelir ki formülü kullanamazsınız, çünkü mantığını anlamanız gerekir. Sadece mantığını anlayanlar formülü evirir çevirir kullanır çözer.


Robotun ayarı da aynı şekilde. Başarılı olması için mantığını anlamanız gerekir bu cepte.


Bir diğer konu, robot size karmaşık geliyor biliyorum. Sanki bir uzay mekiği gibi, bir sürü ayarı düğmesi olan bir araç. Karman çorman ilerler iseniz asla çözemez ve kar edemeyip bırakırsınız. Kullandığınız aracınızın motorunu, bakımını, tamirini, içini çok bilir önemser misiniz? hayır. Buda aynı robotun içindekileri çok kafanıza takmayın.

Robotu yapanlardan geliştirenlerden ve güncelleyenlerden daha iyisini bilmeniz zor. Siz sadece gaza frene basın, vites atın veya düşürün hepsi bu yani kolay.Gelelim Yatırım/kazanç oranına

Ben daha önce bir kaç sene evvel bu robotu ilk kullandım denemek istedim ama robota ayıracağım para az idi. 5 bin kadar. o zaman sanırım ücreti 300 lira idi aylık, şu anda da 500 lira felandır.

Ben 5000 ile önce aylık 300 kazanacaktım ki masrafı çıksın. Bu elbette ayarınız ve bist ile de alakalı, borsa gitmiyorsa robot götürecek değil.

Ben bir ay 5 bin ile 500 kazandım, 200 bana kaldı. Dedim 5 bine bir hisse alsam bir ay hissede beklesem 6-7 binde çıkarım. Robot neymiş dedim ve lisans yenilemeyerek bıraktım. 

Lakin ben o 5 bini 6 da yaptım geri 4 oldu, 7 ye geldim geri 5 oldu o bu derken oda olmadı. Çünkü ben iyi bir teknikçi değilim. 

Sonra halka arz stratejimiz oldu vesaire onla kazandık derken tekrar robota geldik. Ne kazandı isem matematik, bilim, teknik birleşince kazandım. Sonuç olarak evet 5 bin ile de olur. bir şeyler kazanılır en azından.


- Robot için bana göre ayda yüzde 5 büyüme iyidir, yüzde 10 muazzamdır. Bazı zamanlar daha çok getirisi olur. Bu tamamen sizin kar al stop ve bmc ayarınıza baglı. Agresif de oynayabilirsiniz, daha garanti de ayar yaparsınız vesaire.

Zaten hisse seçimi yapabiliyorsunuz, ister elle alın ister robotla alın yatırımı o gün kar al demek zorunda da değilsiniz, yüzde 30 kar al deyin bekleyecekse bekler robot ve sizin için alınması gereken yerde ayarınıza göre hep alır.

- Robotu bir hisse için kurup aylarca al sat yaptırabilirsiniz. Alıp uzun tutabilirsiniz. Robot bu yani sizin manuel yaptığınız her şeyi otomatik yapabilir. 


Bundan sonraki konumuza siz karar verin ve burada eksik ne varsa sorun üzerinden geçelim.
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Çalışkan Üye
RE: Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu
Merhabalar Hocam
Bende robot fikri mantıklı geldigi için 1 ay denemiştim ama kar edemeyince fazla vaktim olmadığı icin üzerinde durmadım sizi başarınızdan dolayı tebrik ederim
anladığım kadari ile robot ayarlarını duruma göre değiştirdiğinizi yazmışsınız bu işler için hangi zaman aralıklarında mesala günlük haftalık vs , ne kadar süre harcıyorsunuz ve bunun icin ek bur veri yada girdi gerekiyor mu?
Selamlar
Genel müdür
RE: Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu
Alıntı:Merhabalar Hocam
Bende robot fikri mantıklı geldigi için 1 ay denemiştim ama kar edemeyince fazla vaktim olmadığı icin üzerinde durmadım sizi başarınızdan dolayı tebrik ederim
anladığım kadari ile robot ayarlarını duruma göre değiştirdiğinizi yazmışsınız bu işler için hangi zaman aralıklarında mesala günlük haftalık vs , ne kadar süre harcıyorsunuz ve bunun icin ek bur veri yada girdi gerekiyor mu?
Selamlar
Teşekkür ederim. Bu konudan devam edelim o halde6- Robot ayarı ile ne kadar uğraşmak gerekir?

Bugün biraz farklılık yapıp ayarımı paylaştım. Buraya da ekleyeyim.

[Resim: FV_znUhXwAAQtvW?format=jpg&name=large]


Bu ayarlar ekranımız. Pilot olarak robotun koltuğu burası.

Daha önce bahsettiğim BMC 1-12 arası taramanın bir ismi ve bir yapısı var . Bu yapı özetle yukarılarda açıklamasını yazdığım gibi, seans sonrası tarama yapan var, akşam alıp sabah satan var, gün içi al sat yapan var. Bilimsel ve teknik olarak bu BMC lerin bir özelliği var ve bu özelliğin dışına çıkmamak aslında güzel.

Ben yerinde duramayan bir insan olarak bu BMC leri 12 farklı robotta arkadaşlarımla her gün sanal şekilde deniyorum. Sonuçları exele aktarıp hangi BMC hangi periyotta ne yapmış bakıyorum ve bir ortak ayar elde edip ertesi gün onu deniyorum vesaire ve en güzelini bulmaya çalışıyorum.

Burada benim gibi her gün ayar peşinde olmanıza da aslında gerek yok, ama yaparsanız iyi olur elbette. 

Örnek veriyorum bir ortak ayar bugün çalışıyor gerçek olarak. Makina çalışırken yanına BMC 3 ü tüm periyotlarda sanal çalıştırabilirim ve akşam sonuçlarıma bakabilirim. 


- Bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı durumlar var;

1- Robot tüm BMC leri tüm periyotlarda aynı anda çalışır ise BMC 1 den 12 ye gelmesi yaklaşık 15-20dk sürer. Tek makinada bu denemeyi aynı anda yaparsanız sonuç yanlış olur. Çünkü bir BMC ye 20 dk da bir gelir ve dener, anlamsız. Bu yüzden ben 12 ayrı makinayı aynı anda kullanarak veri elde ediyorum. Bu da ekip işi.


2- Elde edilen verileri aynı endeks aynı ayarda elde etmeliyim ki karşılaştırabileyim. Bu bakımdan gene tek makinada BMC 3 ü bugün denesem de aynı endeks hareketini yakalayamadığım için diğerlerini başka gün denemem de karşılaştırma adına, anlamsız.


Benim başarım bu 2 olayı ekarte ederek gelirse gelecek.


Beni Robotu aktif kullananlar pek sevmez. Ben onlardan üstün değilim, ben zeki değilim, ben bilime ve matematiğe göre çalışıyorum.

Sizin aynı şeyleri yapmanız demek gece gündüz benim gibi uğraşmanız demek ama bu bireysel olarak zor.

Bu yüzden ben bu konunun devamında, ayarlarımı hep paylaşacağım. Robotunuz var ve beni seviyorsunuzSmileaman ayarları dert etmeyin.

Ayarlarımı ve çalışmalarımı burada paylaşacağım ve sadece üyeler görecek şekilde ayarlarımı atacağım. Böylece gerçek katılımcılara ayarlar ulaşmış olacak.

Bazen beraber üzerinde tartışacağız da.Üstteki ayar ile bugün ki durum;

[Resim: FV_-ksPWIAUMPs7?format=jpg&name=medium]

[Resim: FWAAnfRWAAIIsgf?format=jpg&name=medium]

[Resim: FWAMxhYXkAARkET?format=jpg&name=medium]
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Genel müdür
RE: Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu
7- Robot ile devamlı kazanmak mümkün mü? Masrafı kurtarır mı?

Bu soruda çok geliyor. Bu robotun masrafı aylık kabaca 500 lira. 

Masraf dediğiniz bu.

Öncelikle şu düşünce olmamalı 1000 liralık alırım 1200 yapar çıkarım hissede gibi bir düşünceyle başlarsanız o olmaz açık konuşalım. 10 bin koy bir hafta bekle hisse uçsun 13 bin al burada olmaz.

Ben oturup teknik bakayım temel bakayım hissemi bulayım alayım yatayım 2-3 X de çıkayım düşüncesindekilere yaramaz.

Ama bu düşüncelerden de vazgeçmek zorunda değilsiniz, robotu güzelce kullanırsanız bunların hepsi var içinde zaten.

- Robot sizin için endeksi koklar, uygunsa mal alır, değil ise mal almaya yanaşmaz. Bu bile güzeldir.


İçine 100 bin attınız ayarladınız bıraktınız gittiniz 1 ay sonra geldiniz epey kazanmışsınız da muhtemelen olmaz , hiç de denemedim...


Şimdi örnek verelim, robotu aldınız. Başına oturdunuz, siz ona bakıyorsunuz o size... ne yapalım.. nasıl kazanalım.. 


Robota koyacağınız hisse senetlerini seçersiniz, bende hazır liste var 207 lik veririm özkan abiler yapmış . Veya siz aklınızda olan senetlerden bir liste yaptınız onu koyarsınız. Yani robota bu hisselerde çalış dersiniz ve çalışır. Bu sizin hayaliniz olan robot aldığınız için yatırım yapmaktan vazgeçtiğiniz hisse senetlerine daha teknik yatırım yapmanızı sağlar.

1- Akşam robot taramalarından yarın için iyi olabilecek hisseleri taradım. Bu hisseler 14 tane çıktı bunları liste yapıp robota koydum, ayarımı yaptım ertesi gün bu hisselerde teknik olarak trade ettim kazandım.

2- Günlük al sat çok hoşuma gitti, indirgenmiş 207 hissede trade ettim.

3- Ben bir üstaddan X hissesi duydum çok çok uçaçak bu hisse, sadece onu koydum kar alımı da yüzde 100 işaretledim stop da koymadım, hissenin teknik olarak alınabilecek yerlerinden robota devamlı aldırdım ve mallandım. hedefimi bekliyorum, üstad sat derse satarım manuel.

4- Ben akşam al sabah sat olayını çok sevdim 17:30 da mallanıyorum sabah 11 gibi satıp keyfime bakıyorum.

5- Ben temel analiz yaptım 30 hissem var güzel sadece bu hisselerde yüzde 5 gibi bir rakamla trade ediyorum, stop kapadım elimde kalanı taşırım hisselerim güzel.

6- Ben temettü yatırımı yapıyorum, elimde 14 temettü hissesi var, sadece bunları robota bağladım, uygun gördüğü her yerde alım yapıyor. Arada trade de ediyorum. Çünkü temettü hissesi de olsa birden ve heryerden alım yapmak istemiyorum.

7- 

.

.


uzaaaar gider.....
Robotun çalışma mantığı hisseyi alır, sizin dediğiniz yerden gelince kar alır satıp, sizin dediğiniz yerden stop olur satıp. Bu iki aralıkta ise hisseyi tutar bekler.

Burada ne kadarlık para lazım konusu devreye giriyor. 

10 bininiz var ise ve 1000 liralık hisse başı alım yaptırıyor iseniz. Robot elinde max 10 hisse tutabilir. 10 hisseye gelince robot durur yani boşa döner.

100 bininiz var ise ve 1000 liralık hisse başı al demiş iseniz, 100 hisse tutabilecek duruma gelir.

Olay bundan ibaret.

Devam edeceğiz buraya.....
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
BMC beginner (VIP)
RE: Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu
Eline, emeğine sağlık.
Buraya kadar herşey güzel gidiyor.
Robotu hangi aşamada almamız gerekir. Almamız gerekenler nelerdir.
Onları da öğretmeni, tavsiyeni bekliyorum.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
RE: Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu
Emeginize saglik. En onemli buldugim bolum burasi. Kisinin yatirimci olarak kendini bulmasi.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
RE: Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu
8- Robotu almaya karar verdim ne yapmalıyım?

Bu kadar hızlı buraya geleceğimizi düşünmüyordum, hatta robotu nasıl alacağınızı da anlatmakta kararsızım çünkü ben satıcı değilim.

Gene de almak isteyenlere anlatacağım.

Öncelikle aylık masrafınız 500-600 lira olacaktır bunun için ve bu süreçte kaybınızdan sorumlu sizsiniz. 

Ben hisse önermiyorum, bir yatırım önermiyorum ben bir robot var onu anlatıyorum. 


Robotu almak için ya direk merkezinden alırsınız, yada aracı kurum aracılığı ile aracı kurumunuzdan alırsınız ( görüşürsünüz var mı diye, buraya aracı kurum listesi de vermek istemiyorum) 

Aracı kurumdan alırsanız hesabınızdan lisans ücreti gibi keserler, merkezinden alırsanız sanırım havale isterler.

Benim önerim merkezinden almanız. Yani en azından onlarla ön görüşme yapmanız. Yazı sonuna iletişim no vereceğim.Size gerekli olanlar;

1- Robot ile çalışan aracı kurum listesi 

Linkten aracı kurum listesine ulaşın ve o listedeki herhangi bir aracı kurumdan yatırım hesabınız olsun.


2- Almanız gerekenler listesi

[Resim: etruqg5.png]


kırmızı işaretli olanları almanız gerekiyor.


Bu kadar,

Sonra size bir mail geliyor.

Mail içerisinde şifre kullanıcı adınız ve kurmanız gereken program linki geliyor. Tıklayıp programı kuruyorsunuz, güncelliyorsunuz ve hazırsınız.

Güncelleme olayına tekrar değiniriz. Oldukça basit.


Şimdi görüşmeniz gereken telefon numarasını bırakıyorum, buraya twitter darkwatch dan ulaşıyoruz, BMC alacağız demeniz yeterli.Gizli içerik
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.