You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu

Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu

Çalışkan Üye
RE: Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu
(26-06-2022, Saat: 16:48)Darkwatch Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu 12 - Robot ayarları nasıl yapılıyor?

Robotu kullanmak demek ayarlamak demek bunu anladık artık.

Özkan beyler yani robotu yapan kişiler örnek ve denenmiş bir ayar veriyorlar;

Özkan abinin ayarları şu şekilde;

Gizli içerik


Bu ayarlara bakarak robotunuzun parametrelerini secip bu şekilde ortakları ayarlayabiliyorsunuz.


Ben elbette robotu yapanlar kadar iyi değilimdir, ancak denemeyi seviyorum ve size şuana dek attıklarım hep kendi ayarlarım ve denemeye devam ettiğim ayarlar.

Gene aşağıya kendi ayarım ve özkan abinin verdiği ayarları ayrı ayrı tablo yaptım. Orada ortak yanlarına bakabilirsiniz.

Gizli içerik


Her şekilde bu ayarlar belirli bir filtreleme sonucu ortaya çıkan ayarlar. Elbette bir deneyi yaparken bir veriyi analiz ediyorsanız diğer tüm koşulları olabildiğince aynı ve sabit tutmak zorundasınız. Bunun bilincinde olsam da olduğu kadar verilerimi analiz etmeye devam ediyorum.


Bunun yanında gene bir görsel bırakıyorum aşağı , bu görsel de tüm BMC lerin bir gün bireysel olarak çalışmış halleri; ne kadar kar almış ne kadar stop olmuşlar bakalım;


Gizli içerik


Bu tablo üzerinde ilerleyelim.....

Benim bir BMC den istediğim şu;

1- Kar al stop oranı 10 da 1 i geçmesin
2- Kar al dan daha az sayıda ertesi güne devredilen hisse olsun
3- Toplam alış yapılan hisselerin en az yarısı kadarından kar almış olmalı

Şimdi buna göre listemizi boyamak istiyorum;

Kaba taslak boyadığımda bu görüntü geliyor;

Gizli içerik


Dikkat çeken BMC ler şu şekilde;

Gizli içerik


Bu verdiğim ayarlar, bir ortak ayarı olabilir, cuma verdiğim gibi

Bu ayarı da gene dener sonuca bakarız.

Yukarıda yazdığım BMC lerin periyotları ayrı ayrı ayarlar kısmında BMC lere girilip kaydedilmeli, ardından BMC ortaklardan birine gelip bu çalıştırılmak istenen BMC ler o ortak ayarında seçilmeli ve ortak bulma limiti 2 veya 3 yapılmalı, daha sonra sol kısım ayarlarda kar al 1,5 stop 3 olacak şekilde (veya sizin istediğiniz ne ise onu girersiniz) çalıştırılmalı.

Ayar dediğimiz olay; ayarın  bulunması, ayarlanması bu şekilde arkadaşlar...

Merhaba;

Ayarlar kısmından herbir BMC için periyod ayarı gırdıgımızde, sağ tarftaki kar al vs ayarlarını da kendimize göre ayarlamamız gerekiyor. Anladığım kadarıyla.
Peki BMC ler için çalışma saatlerini fiksliyor muyuz? yoksa orjinal ayarda mı bırakıyoruz ?

Teşekkürler iyi çalışmalar.

(24-06-2022, Saat: 12:06)Darkwatch Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Alıntı:Merhabalar Hocam
Bende robot fikri mantıklı geldigi için 1 ay denemiştim ama kar edemeyince fazla vaktim olmadığı icin üzerinde durmadım sizi başarınızdan dolayı tebrik ederim
anladığım kadari ile robot ayarlarını duruma göre değiştirdiğinizi yazmışsınız bu işler için hangi zaman aralıklarında mesala günlük haftalık vs , ne kadar süre harcıyorsunuz ve bunun icin ek bur veri yada girdi gerekiyor mu?
Selamlar
Teşekkür ederim. Bu konudan devam edelim o halde6- Robot ayarı ile ne kadar uğraşmak gerekir?

Bugün biraz farklılık yapıp ayarımı paylaştım. Buraya da ekleyeyim.

[Resim: FV_znUhXwAAQtvW?format=jpg&name=large]


Bu ayarlar ekranımız. Pilot olarak robotun koltuğu burası.

Daha önce bahsettiğim BMC 1-12 arası taramanın bir ismi ve bir yapısı var . Bu yapı özetle yukarılarda açıklamasını yazdığım gibi, seans sonrası tarama yapan var, akşam alıp sabah satan var, gün içi al sat yapan var. Bilimsel ve teknik olarak bu BMC lerin bir özelliği var ve bu özelliğin dışına çıkmamak aslında güzel.

Ben yerinde duramayan bir insan olarak bu BMC leri 12 farklı robotta arkadaşlarımla her gün sanal şekilde deniyorum. Sonuçları exele aktarıp hangi BMC hangi periyotta ne yapmış bakıyorum ve bir ortak ayar elde edip ertesi gün onu deniyorum vesaire ve en güzelini bulmaya çalışıyorum.

Burada benim gibi her gün ayar peşinde olmanıza da aslında gerek yok, ama yaparsanız iyi olur elbette. 

Örnek veriyorum bir ortak ayar bugün çalışıyor gerçek olarak. Makina çalışırken yanına BMC 3 ü tüm periyotlarda sanal çalıştırabilirim ve akşam sonuçlarıma bakabilirim. 


- Bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı durumlar var;

1- Robot tüm BMC leri tüm periyotlarda aynı anda çalışır ise BMC 1 den 12 ye gelmesi yaklaşık 15-20dk sürer. Tek makinada bu denemeyi aynı anda yaparsanız sonuç yanlış olur. Çünkü bir BMC ye 20 dk da bir gelir ve dener, anlamsız. Bu yüzden ben 12 ayrı makinayı aynı anda kullanarak veri elde ediyorum. Bu da ekip işi.


2- Elde edilen verileri aynı endeks aynı ayarda elde etmeliyim ki karşılaştırabileyim. Bu bakımdan gene tek makinada BMC 3 ü bugün denesem de aynı endeks hareketini yakalayamadığım için diğerlerini başka gün denemem de karşılaştırma adına, anlamsız.


Benim başarım bu 2 olayı ekarte ederek gelirse gelecek.


Beni Robotu aktif kullananlar pek sevmez. Ben onlardan üstün değilim, ben zeki değilim, ben bilime ve matematiğe göre çalışıyorum.

Sizin aynı şeyleri yapmanız demek gece gündüz benim gibi uğraşmanız demek ama bu bireysel olarak zor.

Bu yüzden ben bu konunun devamında, ayarlarımı hep paylaşacağım. Robotunuz var ve beni seviyorsunuzSmileaman ayarları dert etmeyin.

Ayarlarımı ve çalışmalarımı burada paylaşacağım ve sadece üyeler görecek şekilde ayarlarımı atacağım. Böylece gerçek katılımcılara ayarlar ulaşmış olacak.

Bazen beraber üzerinde tartışacağız da.Üstteki ayar ile bugün ki durum;

[Resim: FV_-ksPWIAUMPs7?format=jpg&name=medium]

[Resim: FWAAnfRWAAIIsgf?format=jpg&name=medium]

[Resim: FWAMxhYXkAARkET?format=jpg&name=medium]
hocam yukarıdaki ayarlarda, bmc1 - bmc 2 ve diğerlerinin iç ayarları ne şekilde ?
Son Düzenleme: 27-06-2022, Saat: 13:28, Düzenleyen: Ahmet34.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
RE: Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu
Bugün çalıştığım ayar şu idi;

1;1-5
2;5-30-g
5;5-15
8;1-60-240
12;1-5


Bu ayarı cumada çalıştım, deneme ayarı idi devam ettirdim. Bu ayar bugün çok fazla alım yapmadı sebebi (3 ortak bul olarak çalıştırdım) cuma 2 ortak bul olarak çalışmıştı.

Sonuçları şu şekilde oldu;

[Resim: 9ra7fwg.jpg]


Nu ayarın cuma aldığı ve stop olmadığım devir aldığım 36 hissesinden 27 sinde p tesi endekse rağmen kar aldı. Ancak gün içi performansı beklediğimden düşük kaldı..


Şimdi arkadaşlarımdan gelen BMC tekli ayarlar ile bu yazımı güncelleyeceğim. Bakalım sorun hangi BMC de imiş.
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
RE: Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu
İyi akşamlar hocam. Ben de üç gündür bu ayarlarla çalıştırdım. Ortak bulunma limiti 2 ayarlı. Pazartesi ortak listesine hisse eklemeyi unutmuşum. Saat 13.00 oldu hiç hisse almıyor ? "Allah allah" dedim "bi hata var bunda... "birden aklıma liste geldi. Yıldız ve ana pazarı ekledim. O saatte girmeme rağmen iyiydi. Dün çok verimliydi. Önce % 5 stop koydum bir iki zarar stop görünce % 10 yaptım. Ama bugün ona rağmen stop olmuş hisseler vardı.

Bu günler için yani düşüşlerin olduğu günler hisse almasını istemezsek ortak bulunma limitini 3 veya 4 yapsak koruma sağlamış olur muyuz sizce?

Bir de Maximum işlem açma sayısı kaç sizde ? Ben tam performansını görmek için pazartesi 100 ile başlamıştım. Baktım 90 a dayandı. 200 yaptım. Fakat maximum 99 da ya da bakmadığım zaman da olsa olsa 100 ü biraz geçmiştir. Acaba sistem otomatik devre falan kesiyor mu? Yoksa bugünkü düşüşten ötürü mü sizce?

Hocam birde bu maximumu 90 seçtik diyelim. Stopsuz. Ertesi gün sabah seans öncesi bunu 50 yapıp kaydettik. Sistem eldeki hiseleri 50 ye düşürür mü? Yoksa öyle devam edip 50 altına düştüğünde mi tekrar hisse almaya başlar.?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
RE: Yeni başlayanlar için BMC capital borsa robotu
(29-06-2022, Saat: 22:18)medforum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi akşamlar hocam. Ben de üç gündür bu ayarlarla çalıştırdım. Ortak bulunma limiti  2 ayarlı. Pazartesi ortak listesine hisse eklemeyi unutmuşum. Saat 13.00  oldu hiç hisse almıyor ? "Allah allah" dedim "bi hata var bunda... "birden aklıma liste geldi. Yıldız ve ana pazarı ekledim. O saatte girmeme rağmen iyiydi. Dün  çok verimliydi. Önce % 5 stop koydum  bir iki zarar stop görünce  % 10 yaptım. Ama bugün ona rağmen stop olmuş hisseler vardı.

Bu günler için yani düşüşlerin olduğu günler hisse almasını istemezsek ortak bulunma limitini 3 veya 4 yapsak koruma sağlamış olur muyuz sizce?

Bir de Maximum işlem açma sayısı kaç sizde ? Ben tam performansını görmek için pazartesi 100 ile başlamıştım. Baktım 90 a dayandı. 200 yaptım. Fakat maximum 99 da ya da bakmadığım zaman da olsa olsa  100 ü biraz geçmiştir. Acaba sistem otomatik devre falan kesiyor mu? Yoksa  bugünkü düşüşten ötürü mü sizce?
   
Hocam birde bu maximumu  90 seçtik diyelim. Stopsuz. Ertesi gün sabah seans öncesi  bunu 50 yapıp  kaydettik.  Sistem eldeki hiseleri 50 ye düşürür mü? Yoksa öyle devam edip 50 altına düştüğünde mi tekrar  hisse almaya başlar.?

Hocam max limit bende 500

Yani robot bu kadar hisse almaz zaten 100 de bazen çok bu ayar bende bugun 2 ortaklı yaptığı işlem 18 galiba

Yani evet kotu günde ortak bulma sayısı artırılır derler, iyi günde azaltılır derler ama ben robota cok müdahale etmeyi sevmiyorum.

Oraya çok takılma bence;

Ayarı sanalda dene önce, gör anla mantığını, bir de hisselerini azalt 207 hisselik listede çalışıyorum ben o listede burada bir yerde olması lazım.
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.