You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yüksek lisans ve doktora mülakat

Yüksek lisans ve doktora mülakat

Uzm. Hemşire
Ziyaretçi
Yüksek lisans ve doktora mülakat
[Resim: ilginc-mulakat-sorulari-2016.jpg]


Çoğu üniversite yüksek lisans ve doktora alımlarında mülakat yapacaktır.

Yüksek lisans mülakat soruları, doktora mülakat soruları hakkında bilgi edinmeniz oldukça zordur.

Her bölüm, her hoca kendi tarzında sorular sorar, bu bazen bölüm ile alakalı bilgi soruları olsa da genel de amaçlarınız hedefleriniz ve beklentileriniz sorulur.

Öncelikle şunu unutmayın; bir eğitim almak amacıyla gittiğiniz bölümde size eğitimi vermeden bilginizi sınamak gibi bir durum olmaz, yani zaten bilmek için gittiğiniz bir eğitim kurumunda daha eğitim almadan size bilgi soruları gelmez.

Bunun yanında dikkat etmeniz hazırlık aşamaları vardır;

- Giyim kuşam; resmi olun, dik durun, kendinize güvenin

- İletişim; karşınızdaki bir hocadır, saygı ister, hocanıza saygınız eğitime saygınızı ifade eder ve oldukça önemlidir.

- Ön araştırma; hocalarınızı araştırın, üniversite web sitesinden hocalarınızın güncel çalışmaları hakkında bilgi edinin. Bölümünüzün tarihi, geleceği hakkında bilgiler edinin.

- Hedeflerinizi belirleyin; hedefiniz, amacınız nedir gibi sorular gelme ihtimaline karşı aklınızdaki hedefleri söyleyebilmek adına ön hazırlık yapın.

Söyleyeceklerim aslında bu kadar.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz bir makale linki vereceğim. <<link>>


Not: mülakat sınavına giren meslektaşlarım, bu konu altına veya yeni konu açarak deneyimlerini yazarlarsa çok güzel bir arşiv olur.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.