Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


12-16 Mayıs Hemşireler Haftamız Kutlu Olsun

Konu

#1
Sağlık, insanların mutlak ve vazgeçilmez temel ihtiyaçlarından biridir. Hemşirelik bu ihtiyaca cevap veren öncelikli meslek grubudur. Bir bireyin bir sağlık kuruluşuna başvurduğu andan ayrılış anına kadar ona refakat eden kişi hemşiredir. Hemşirelik sevgidir,şefkattir,özveridir,gayrettir.Onlar sağlık ordusunun vazgeçilmezleri,onlar ,önce insan, diyen kanatsız meleklerdir.Gece gündüz insanların  sağlığı için çalışırlar.Her türlü zorlukta maddi ve manevi olumsuzlukta,yurdumuzun her köşesinde özveri ile mesleklerini icra ederler.İnsan hayatına kendini adayan,her türlü özveri,gayret ve sevgi ile görevlerini yaparlar.Ulusal salgınla mücadelede verdikleri  olağanüstü gayret ve başarıları ile sağlık sistemindeki yeri ve önemi taraflı tarafsız  herkes tarafından artık kabul edilmiştir.Bugün gelinen noktada meslektaşlarımız gerek maddi gerekse sosyal haklar anlamında hak ettikleri yerden çok uzaktadırlar.Bu bağlamda söz verilen 3600 ek gösterge biran önce uygulamaya geçirilmeli,adaletsiz döner sermaye yasası tekrar düzenlenmeli  ve emekliliğe yansıtılmalı, yıpranma payı ile ilgili yönetmelik ,çalışanlar yararına ,revize edilmeli ,gece nöbet tutan meklektaşlarımızın çocukları için kreş hizmeti verilmeli,meslekte uzmanlaşmanın önü açılmalıdır.Covid-19 virüsü ile ilgili verilen mücadelede , hayatını kaybeden meslektaşlarımız şehit kabul edilmelidir. Bu haklı taleplerimizin biran önce gerçeklemesi dileklerimizle, tüm meslektaşlarımızın  12 Mayıs hemşireler gününü kutluyoruz.
Son Düzenleme: 13-05-2020, Saat: 08:03, Düzenleyen: Ebe ve Hemşireler Derneği.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task