You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

2021 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme

2021 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme

Genel müdür
2021 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme
Merhaba arkadaşlar, 

Bu konular ile ilgili binbir çeşit sorular geliyor bazen.

Hazır kuralar açılmışken beraber inceleyelim istedim....

[Resim: aLgaE0.png]Öncelikle ilan kısmı bu şekilde görünür. Ulaşmak için link; https://yhgm.saglik.gov.tr/TR,77787/2021...urasi.html


İlan metnine bir bakmamız gerekir... Bu açıklamalar önemli....

4 Sayfa ilan metni var önemli yerleri beraber inceleyelim. Burada önemli gördüğüm yerlere küçük konu başlıkları atacağım. Kırmızı renkli....


2021 YILI OCAK DÖNEMİ İSTEĞE BAĞLI İLLER ARASI YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMA KURASI İLAN METNİNe zaman sonuçlanır?


İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası 26.01.2021 tarihi Salı günü noter huzurunda bilgisayar ortamında gerçekleştirilecektir.Başvurular nereden yapılacak ve kaç tercih hakkımız var?

Başvurular; ekteki takvim çerçevesinde Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (https://yhgm.saglik.gov.tr/) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e- devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile giriş yapılarak yapılacak olup münhal kadrolar göz önünde bulundurularak en fazla on (10) tercih yapılabilecektir.Fiziki evrak gönderecek miyim?

Kesinleştirilen başvuru formu fiziki evrak olarak ayrıca gönderilmeyecektir.Yerleşirsem ne zaman giderim?

Yerleştirilenlerin ayrılışları atanma tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde yapılacaktır. Aksi takdirde bu sürenin sonunda atamaları iptal edilecektir. Ancak 30 (otuz) gün içerisinde ayrılamayacaklarına dair yasal mazeretlerini belgelendirmeleri halinde atamaları iptal edilmeyecektir.En az iki yıl çalışmış olanlar tercih yapabilir?

Son başvuru tarihi itibariyle kadrosunun bulunduğu ilde son atanma tarihinden itibaren fiilen en az 2 yıl çalışmış olan personelin müracaatları kabul edilecektir.

Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanan personel için DHY’sini tamamlamış olmak şartıyla atandığı ilde 2 yıl çalışmış olma şartı aranmayacaktır.Kadrosunun bulunduğu ile mazeret tayini ile gelenler başvurabilir mi?

Halen kadrosunun bulunduğu ile eş, sağlık ve öğrenim mazereti ile atananlar görev yaptığı ilde fiilen (2) iki yıl çalışmış olması şartıyla müracaatını yapabilecektir.

Bu kapsamda tercih yapanların kadrosunun bulunduğu ile eş, sağlık ve öğrenim mazereti ile atanmadıklarının tespiti halinde; halen bulunduğu ile yaptığı tercihler silinerek diğer tercihleri dikkate alınacaktır. Kuraya sehven alınıp bulunduğu ile yerleşmesi halinde atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış ise de iptal edilecektir.Hizmet puanları ?

Kuraya başvuran personelin yerleştirme işlemleri 01.01.2021 tarihine göre hesaplanan ve ilan edilen hizmet puanları esas alınarak yapılacaktır.Önceki iller arası kuraya başvurup yerleşenler başvurabilir mi?

2020 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası ve 2020 Yılı Haziran Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası sonucu yerleşen personelin bu kuraya başvuruları kabul edilmeyecektir.Atama kararlarını kendi talepleri ile iptal ettirenler?

Kura son başvuru tarihi itibariyle son 1 (bir) yıl içinde Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 16, 19, 20, 21, 26. ve 31. maddelerine göre ataması yapılan personelden atama kararını kendi talepleriyle iptal ettirenlerin bu kuraya müracaatları kabul edilmeyecektir.Ücretsiz izinde veya askerde olanlar başvurabilecek mi?

Aylıksız izinde olan (doğum, askerlik vb.) personelin başvuruları kabul edilecek olup bu kapsamda yerleşen personelin kura tarihinden itibaren en geç 30 (otuz) gün içinde göreve başlamaları gerekmektedir. Aksi takdirde atamaları yapılmayacaktır.Sözleşmeli ve 45A lılar katılabilecek mi?

14. a) Kura son başvuru tarihi itibariyle; 4924 sayılı Kanuna göre halen sözleşmeli çalışan personelin başvuruları kabul edilmeyecektir.

b) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi ve 663 sayılı KHK nın 45/A maddesine göre çalışmakta olan sözleşmeli personelin başvuruları kabul  edilmeyecektir.


45 A dan kadroya geçenler hakkında?

c) 663 sayılı KHK’ nın 45/A maddesine göre çalışmakta iken 657 sayılı DMK’ nın 4/A maddesine göre kadrolu olarak atanan personelin kadroya geçiş tarihi itibariyle 1 yıl geçmeden başvuruları kabul edilmeyecektir.İptal ettirmek istersek?

16. Kuraya başvuran personelden başvurularını iptal ettirmek isteyenlerin 04.01.2021–20.01.2021 Çarşamba günü saat 18.00’e kadar PBS üzerinden kura iptal başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Kura başvurusunu iptal ettirenler bu kuraya yeniden başvuruda bulunmayı talep edemeyeceklerdir.
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
Cvp: 2021 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme
Münhal yani boş kadrolar da şu şekilde yayınlanmış bunlara da tercih öncesi bakarsınız branşınıza göre gitmek istediğiniz ildeki boş olan kadroları tercih edersiniz...


[Resim: aLBrnP.png]Tüm liste için link; https://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklent...lsx.xlsx?0
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.