You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

2021 Yılı Yurt Dışı Sağlık Tesisleri Görevlendirme Başvuruları

2021 Yılı Yurt Dışı Sağlık Tesisleri Görevlendirme Başvuruları

Yönetici
2021 Yılı Yurt Dışı Sağlık Tesisleri Görevlendirme Başvuruları
[Resim: logo.svg]Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere yurt dışı sağlık çalışanı görevlendirmeleri ara ara yapılıyor. Gene bunlardan bir tanesi yayınlandı beraber inceleyelim ve sorularınıza cevap bulmaya çalışalım....


Öncelikle bu konu hakkında daha özce yazdığımız yazıya bir göz atmak isteyenler için aşağıya bırakıyorum...Devam edelim.....

Konu hakkında Sağlık bakanlığının yayınladığı ilana bakmak gerekir elbette bu ilanı beraber inceleyelim...


Alıntı:Bakanlığımız tarafından Bangladeş Halk Cumhuriyeti, Sudan Cumhuriyeti, Somali Federal Cumhuriyeti ile Nijer Cumhuriyeti’nde kurulan sağlık tesislerinde veya başka Ülkeler tarafından bulunulan insani/teknik yardım amaçlı taleplerde sağlık hizmetine katkıda bulunacak personelin 2021 yılında geçici süre ile görevlendirilmelerine esas olmak üzere; Tabip, Uzman Tabip, Diş Tabibi, Uzman Diş Tabibi olup 4924 sayılı veya herhangi bir sözleşmeye tabi olanlar, 112 A.S.H.İ. veya Komuta Kontrol Merkezi çalışanları ile daha önce Bakanlıkça yurt dışı sağlık tesislerinde görevlendirilen personel hariç olmak üzere tüm unvan ve branşlar için başvuru 01/02/2021 saat 00:01'de başlayıp, 15/02/2021 saat 23:59’da  sona erecektir.

Kimler gidebilir sorusunun cevabı yukarıda belirtilmiş, buna göre tabiplerden sözleşmeli olanlar gidemiyor, 112 ASHİ veya komuta kontrol merkezi çalışanları gidemiyor, daha önce görevlendirilenler gidemiyor....

Burada benim dikkatimi çeken sadece 4A lı personel diye belirtirlerdi eskiden ama bu kez tabipleri ayırmışlar, diğer personel için bir kadro sözleşme konusuna değinmemişler..... 

Ayrıca daha önce gidenler gidemez denmiş, buda şansı artıran bir faktör....

Devam edelim.....
Başvuru;Alıntı:Bakanlık Makamınca doğrudan takdir olunacak haller ve yapılacak görevlendirmeler dışında, müracaatlar aşağıda belirtilen usul ve esaslara göre alınacaktır.

A. Genel Esaslar:

(1) Görevlendirilecek personelin taşıması gereken kriterler;

a) Aktif çalıştığı yerde unvan ve branşında tek olmamak veya yeterli personel olması,

b) Özellikli birimler (Acil Servis, Yoğun Bakım, Diyaliz, Ameliyathane vb.) için yapılacak görevlendirmelerde gerekli sertifika veya eğitim belgesine sahip olmak,

c) Başvurmuş olduğu unvan/branşta fiilen en az üç yıl çalışıyor olmak(Aşçı kadrosu hariç),

ç) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/A maddesi kapsamında görev yapıyor olmak,

d) Talep toplanan yıl için, Acil Servis, Yoğun Bakım, Diyaliz, Ameliyathane vb. özellikli birimlerde çalışan personelin 40 yaşını, diğer birimler için 45 yaşını doldurmamış olmak, (Aşçı kadrosu hariç)

e) İlan metninde belirtilecek diğer müracaat şartlarını taşımaları gerekmektedir.

(2) Görevlendirmeler için başvuranlar arasından kriterlere uygun personel bulunamaması durumunda,  KHGM tarafından resen tespit edilen personel arasından komisyonca uygun görülenlerin görevlendirmesi yapılır.

(3) Gerekli görülmesi halinde komisyon marifetiyle ve komisyonca belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde yurt dışı görevlendirmelerine ilişkin mülakat yapılabilir.


Şimdi burada daha net belirlenmiş hususlar var;

Ben bunları koyu renk aldım ama; gene de önemli olanları tekrar hatırlatayım; 1- yaşınız, 2- Kadrolu olmanız (burada değinilmiş yukarıda yoktu ama), 3- sertifikalarınız önemli bu konuda...B. Başvuru Esasları:


Alıntı:(1) Yurtdışı sağlık tesislerinde görevlendirme yapılmasına ilişkin ilan ve diğer duyurular Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünün www.khgm.saglik.gov.tr adresinden yapılır.

(2) Müracaatlar ilan metninde belirlenen usul ve esaslara göre Başvuru için kullanılacak internet adresi https://yurtdisitalep.saglik.gov.tr/ üzerinden yapılır.

Başvurular online oluyor....

Alıntı:(3) Görev almak isteyen personel, https://yurtdisitalep.saglik.gov.tr/ ‘de  yer alan  “Yurtdışı Sağlık Tesislerinde Görev Talep Formu ’nu, görev yaptığı kurumun en üst amirine onaylatır. Onaylatılan evrak elektronik ortama “pdf” formatında aktarılarak başvuru yapılan sayfaya yüklenmesiyle başvuru kesinleştirilir.

Online başvuru ancak, bu formu çıktı alacaksınız doldurup üst amire onaylatacaksınız, ardından taratıp onaylı formu tekrar sisteme yükleyeceksiniz...(4) Başvuru dönemleri KHGM tarafından ilan edilir. Başvuru dönemleri dışında yapılan (Yöneticiler, Tabip, Uzman Tabip ile Diş Tabibi ve Uzman Diş Tabibi hariç) müracaatlar ile duyuru metninde belirtilen usul ve esaslara uygun olmayan başvurular değerlendirmeye alınmaz.

(5) Daha önce farklı görevler ile yurtdışında bulunup, görevini yerine getirmeme, disiplinsizlik, devleti temsil edememe gibi nedenlerle görevi sonlandırılan personel herhangi bir görev/unvan ayrımına bakılmaksızın yeniden görevlendirilemez.

(6)Usule uygun başvurular gerekli ön çalışma yapıldıktan sonra Komisyon tarafından değerlendirilecektir.

(7) Başvurular yukarıda belirtilen internet adresi aracılığıyla e-devlet üzerinden yapılacağından e-devlet şifresinin alınmış olması gerekmektedir.

(8)Yayımlanan internet adresinde “Kullanıcı Kılavuzu” bulunmakta olup müracaatta bulunacakların bu kılavuzu inceledikten sonra başvuru yapmaları gerekmektedir.

(9) Başvuru şartlarını taşımadığı halde müracaat edenlerin veya müracaatı sehven kabul edilenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

(10)Yapılan başvurular, bir sonra ki başvurunun tasnif işlemleri sonuçlanıncaya kadar geçerlidir.
C. Görevlendirme süreleri

(1) Görevlendirme süreleri; sağlık tesislerinin ihtiyaçları doğrultusunda sağlık tesisi ve unvan/branş bazında, sağlık hizmet sunumunu kesintiye uğratmayacak şekilde ilgili Ülke vize uygulamalarına dikkat edilerek uygun periyotlarda alınacak görev onayı ile belirlenir. İlgili Ülke için Komisyonun uygun görmesi halinde yönetici, tabip ve uzman tabip, diş tabibi ve uzman diş tabibi olarak görevlendirilmiş personelin görev süreleri dönem ve süre şartı aranmaksızın uzatılabilir.

(2)Daha önce yurt dışı sağlık tesislerinde görev yapmış Uzman Tabip, Tabip, Diş Tabibi, Uzman Diş Tabibi dışındaki personel için yeniden görevlendirme yapılmaz. Ancak komisyonca bilgi ve tecrübesinden faydalanılacağına karar verilen personel, Bakanlıkça yeni açılan sağlık tesislerinin kurucu ekibinde görevlendirilebilir.Sorularınız varsa yoruma yazabilirsiniz..Eğer yurt dışı ile ilgileniyorsanız ilginiz olabileceğini düşündüğüm bazı yazıları da buraya ekliyorum...[Resim: kariyer%2BKopyas%25C4%25B1%2B%25283%2529.jpg]         [Resim: hem%25C5%259Firelik%2B%25289%2529.jpg]  [Resim: yurtd%25C4%25B1%25C5%259F%25C4%25B1%2Bhe...irelik.jpg]
Ayrıca yakın zamanda olacak olan bir seminerimiz var;


Bu seminer de Kanada'da hemşire olarak çalışmak konulu , ilgililer katılabilir;

[Resim: 00VASM.png]
[Resim: iyeJCl.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
RE: 2021 Yılı Yurt Dışı Sağlık Tesisleri Görevlendirme Başvuruları
Yurt dışı sağlıkçı görevlendirmesi için başvuru yaptım. Sonuçları nezaman ve nereden öğrenebiliriz.

Yurt dışı görevlendirme sonuçları nezaman ve nereden öğrenebiliriz
Son Düzenleme: 17-02-2021, Saat: 18:28, Düzenleyen: Aylül.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
Cvp: RE: 2021 Yılı Yurt Dışı Sağlık Tesisleri Görevlendirme Başvuruları
(17-02-2021, Saat: 18:07)Aylül Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yurt dışı sağlıkçı görevlendirmesi için başvuru yaptım. Sonuçları nezaman ve nereden öğrenebiliriz.

Yurt dışı görevlendirme sonuçları nezaman ve nereden öğrenebiliriz


uygun pozisyon olduğunda sizi arıyorlar. Sonuç açıklama olayı yok. Başvuranlar arasında ihtiyaç oldukça gönderiliyor
ANKARA da evde hemşirelik ve hastanede VİP hemşire refakati hizmeti almak için bu linke tıklayarak telegram gurubundan bilgi alabilirsiniz. Vip refakat ile il dışı dahil kişiye özel her türlü hizmetimiz mevcuttur. 
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.