Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


3+1 3 yıl dolunca özel sektöre eş durumu tayini

Konu

#1
Merhabalar ben size soru sormak istiyorum  ben 3+1 tabi İstanbul’da eğitim araştırma hastanesinde çalışan hemşireyim temmuzda 3. Yılım bitiyor eş adayımda  özel sektörde çalışıyor ve  yaklaşık 4 yıla yakın kesintisiz sigorta primi var benim es durumu yapabilmem icin gereken şartlar  gerekli evraklar başvurulması gereken kurumlar nelerdir yada bu konuyla ilgili  detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim  bu konu da bilgi verebilir misiniz şimdiden  teşekkürler.
Son Düzenleme: 14-02-2021, Saat: 00:00, Düzenleyen: Darkwatch.
Cevapla
#2
(13-02-2021, Saat: 13:30)tugce221 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar ben size soru sormak istiyorum  ben 3+1 tabi İstanbul’da eğitim araştırma hastanesinde çalışan hemşireyim temmuzda 3. Yılım bitiyor eş adayımda  özel sektörde çalışıyor ve  yaklaşık 4 yıla yakın kesintisiz sigorta primi var benim es durumu yapabilmem icin gereken şartlar  gerekli evraklar başvurulması gereken kurumlar nelerdir yada bu konuyla ilgili  detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim  bu konu da bilgi verebilir misiniz şimdiden  teşekkürler.


sözleşmeli iken özel sektöre eş durumu olmuyor ancak 3 yılınız dolunca ve kadrolu olunca olur. Eş durumu tayinini beklersiniz. Açıldığında başvurursunuz. 

evraklar o tayin döneminin ilan metninde yer alır. Ayrıca nasıl başvuracağınızda. 

alt üst bölge farketmez başvurunuzu yaparsınız. Bölgeniz için sorun olabilen şey belki o ilde kadro açılmaması olabilir. Bu durumda beklersiniz kadro açıldığında tayininiz olur. Yani başvurunuzu yaparsınız
[Resim: x3nNi.jpg]
Cevapla
#3
Birde 3+1 yani 4 yılı doldurmanız gerekir. 3+1 sözleşmeli personel üç yılını doldurduktan sonra tayin isteyebilir mi? 
29.11.2020
Cevap 
Sağlık-Sen     21.01.2021


       663 sayılı KHK'nın 45/A maddesine göre atanan sözleşmeli sağlık personeli, üç yılını doldurması halinde bulunduğu yerde 4/A devlet memuru kadrosuna geçmektedir. 3 yılını dolduran ve devlet memurluğu statüsüne geçen personelin mazeret tayinleri olan eş durumu, sağlık mazereti ve can güvenliği tayinleri yapılmaktadır. Ancak isteğe bağlı tayinleri isteyebilmesi için kadroya geçtikten sonra artı bir yıl daha görev yapması gerekmektedir. 
        İsteğe bağlı tayinler; iller arası yer değilikliği kurası, üst ve alt bölge tayinleri, karşılıklı yer değişikliği (becayiş), eğitim, boşanma, emeklilik ve engellilik durumu tayinleridir.
        Sözleşmeli sağlık personeli, 3 yılını doldurup devlet memurluğuna geçmesi halinde mazeret tayinlerinden yararlanmakta diğer tayinleri yapabilmesi için 3+1 yıl süresi olan toplam 4 yılı tamamlaması gerekmektedir.
[Resim: x3nNi.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task