You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

3+1 3 yıl dolunca özel sektöre eş durumu tayini

3+1 3 yıl dolunca özel sektöre eş durumu tayini

Çalışkan Üye
3+1 3 yıl dolunca özel sektöre eş durumu tayini
Merhabalar ben size soru sormak istiyorum  ben 3+1 tabi İstanbul’da eğitim araştırma hastanesinde çalışan hemşireyim temmuzda 3. Yılım bitiyor eş adayımda  özel sektörde çalışıyor ve  yaklaşık 4 yıla yakın kesintisiz sigorta primi var benim es durumu yapabilmem icin gereken şartlar  gerekli evraklar başvurulması gereken kurumlar nelerdir yada bu konuyla ilgili  detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim  bu konu da bilgi verebilir misiniz şimdiden  teşekkürler.
Son Düzenleme: 14-02-2021, Saat: 00:00, Düzenleyen: Darkwatch.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
Cvp: 3+1
(13-02-2021, Saat: 13:30)tugce221 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar ben size soru sormak istiyorum  ben 3+1 tabi İstanbul’da eğitim araştırma hastanesinde çalışan hemşireyim temmuzda 3. Yılım bitiyor eş adayımda  özel sektörde çalışıyor ve  yaklaşık 4 yıla yakın kesintisiz sigorta primi var benim es durumu yapabilmem icin gereken şartlar  gerekli evraklar başvurulması gereken kurumlar nelerdir yada bu konuyla ilgili  detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim  bu konu da bilgi verebilir misiniz şimdiden  teşekkürler.


sözleşmeli iken özel sektöre eş durumu olmuyor ancak 3 yılınız dolunca ve kadrolu olunca olur. Eş durumu tayinini beklersiniz. Açıldığında başvurursunuz. 

evraklar o tayin döneminin ilan metninde yer alır. Ayrıca nasıl başvuracağınızda. 

alt üst bölge farketmez başvurunuzu yaparsınız. Bölgeniz için sorun olabilen şey belki o ilde kadro açılmaması olabilir. Bu durumda beklersiniz kadro açıldığında tayininiz olur. Yani başvurunuzu yaparsınız
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
Cvp: 3+1 3 yıl dolunca özel sektöre eş durumu tayini
Birde 3+1 yani 4 yılı doldurmanız gerekir. 3+1 sözleşmeli personel üç yılını doldurduktan sonra tayin isteyebilir mi? 
29.11.2020
Cevap 
Sağlık-Sen     21.01.2021


       663 sayılı KHK'nın 45/A maddesine göre atanan sözleşmeli sağlık personeli, üç yılını doldurması halinde bulunduğu yerde 4/A devlet memuru kadrosuna geçmektedir. 3 yılını dolduran ve devlet memurluğu statüsüne geçen personelin mazeret tayinleri olan eş durumu, sağlık mazereti ve can güvenliği tayinleri yapılmaktadır. Ancak isteğe bağlı tayinleri isteyebilmesi için kadroya geçtikten sonra artı bir yıl daha görev yapması gerekmektedir. 
        İsteğe bağlı tayinler; iller arası yer değilikliği kurası, üst ve alt bölge tayinleri, karşılıklı yer değişikliği (becayiş), eğitim, boşanma, emeklilik ve engellilik durumu tayinleridir.
        Sözleşmeli sağlık personeli, 3 yılını doldurup devlet memurluğuna geçmesi halinde mazeret tayinlerinden yararlanmakta diğer tayinleri yapabilmesi için 3+1 yıl süresi olan toplam 4 yılı tamamlaması gerekmektedir.
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.