Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


3+1 sözleşmeli personel 3 yılını doldurunca tayin isteyebilir mi?

Konu

#1
[Resim: ab3gu4.png]


Merhaba arkadaşlar bize gelen sorulara cevap arayarak sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Atama dönemleri arttıkça aklınıza türlü çeşitli sorular geliyor, bunlar o kadar karmaşık olabiliyor ki cevap bulmakta zorlandığımız zamanlar da olabiliyor.


3+1 yani 45A sözleşmeli olarak atandınız. Eş durumu, eğitim durumu gibi tayin haklarınızı aramaya başladınız. Hatta bazılarınız ilk yıl doldurup gidelim buradan bile diyebiliyor.

Burada karşımıza şu soru çıkıyor 3 yıl dolunca artı bir yılı beklemeden tayin alabilir miyiz?
Konuya geçerken, 3+1 ile atanan personelin tayin haklarını toplu şekilde yazdığımız yazının linkini şuraya bırakalım, dileyen okuyabilir.

Link; https://hemsirelikyukseklisans.blogspot....aklar.html
Devam edelim; asıl sorumuzun cevabı ise şu şekilde;

663 sayılı KHK'nın 45/A maddesine göre atanan sözleşmeli sağlık personeli, üç yılını doldurması halinde bulunduğu yerde 4/A devlet memuru kadrosuna geçmektedir. 

3 yılını dolduran ve devlet memurluğu statüsüne geçen personelin mazeret tayinleri olan eş durumu, sağlık mazereti ve can güvenliği tayinleri yapılmaktadır. 

Ancak isteğe bağlı tayinleri isteyebilmesi için kadroya geçtikten sonra artı bir yıl daha görev yapması gerekmektedir.

        İsteğe bağlı tayinler; iller arası yer değişikliği kurası, üst ve alt bölge tayinleri, karşılıklı yer değişikliği (becayiş), eğitim, boşanma, emeklilik ve engellilik durumu tayinleridir.


        Sözleşmeli sağlık personeli, 3 yılını doldurup devlet memurluğuna geçmesi halinde mazeret tayinlerinden yararlanmakta diğer tayinleri yapabilmesi için 3+1 yıl süresi olan toplam 4 yılı tamamlaması gerekmektedir.
[Resim: xWXNF8.jpg]
Cevapla
#2
Merhaba. Ben patoloji teknikeri olarak kpss ye gireceğim. Yani önlisans mezunuyum. Atandıktan sonra başka bir şehre tayin istemenin şartları nelerdir ? Zorunlu görev süresi var mıdır ?
Cevapla
#3
(04-03-2021, Saat: 01:44)Teknikerrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba. Ben patoloji teknikeri olarak kpss ye gireceğim. Yani önlisans mezunuyum. Atandıktan sonra başka bir şehre tayin istemenin şartları nelerdir ? Zorunlu görev süresi var mıdır ?

3+1 atanırsan ki muhtemelen öyle atanırsın 3-4 yıl zorunlu gorevın var istisnası eş durumu onunda şartları var forumdakı sorulardan bak ıncele hocam
[Resim: xWXNF8.jpg]
Cevapla
#4
3-4 yıl çok fazla değil mi ? Tıp diş hekimi falan bunların okadar uzun değil miydi ?
Cevapla
#5
(04-03-2021, Saat: 12:51)Teknikerrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3-4 yıl çok fazla değil mi ? Tıp diş hekimi falan bunların okadar uzun değil miydi ?

3+1 atanıyorsun 3 yıl cakılı sozlesmelı sonra kadron gelıyor kadronu alacaksan gene 1 yıl orada çalılıyorsun. Dogu gorevı gıbı degıl. Atandıgın yerı sen seçersın ama orada kalmak zorundasın
[Resim: xWXNF8.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task