You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

3. doz covid aşısı zamanı ve gerekliliği

3. doz covid aşısı zamanı ve gerekliliği

Genel müdür
3. doz covid aşısı zamanı ve gerekliliği
Üçüncü Bir Covid Aşısı Dozuna Ne Zaman İhtiyaç Duyacaksınız? İşte Uzmanların Söyledikleri.


FDA Biyolojik Değerlendirme ve Araştırma Merkezi direktörü Dr. Peter Marks, Pfizer-BioNTech veya Moderna aşılarıyla koronavirüse karşı tam olarak aşılanmış kişilerin, koronavirüse karşı bağışıklığı korumak için bir yıl içinde bir destekleyici aşıya ihtiyacı olabileceğini söyledi. Ancak diğer uzmanlar altı ay sonra bir güçlendiricinin gerekli olabileceğini söylüyor.


Pfizer CEO'su Albert Bourla, geçen hafta , BioNTech ikinci aşı dozundan sonra altı ila 12 ay içinde , ilk çalışmaların aşıdan korunmanın azaldığını gösterdiğinden, insanların muhtemelen bir takviye aşıya ihtiyaç duyacağını söyledi.


Geçen ay BioNTech CEO'su Uğur Şahin , ikinci aşıdan sonra vücudun koronavirüs antikor yanıtlarında bir düşüş göstermesinin yaklaşık sekiz ay sürdüğünü ve bunun " 3. aşı " için ideal bir zaman olacağını söyledi .


Johnson & Johnson CEO'su Alex Gorsky, Şubat ayında, insanların yıllık grip aşısına benzer şekilde yeni mutasyonlarla savaşmak için yıllık bir koronavirüs aşısı olmaya hazırlanmaları gerekebileceğini söyledi .


Diğer uzmanlar, genel halkın üçüncü dozlara ihtiyacı olup olmayacağını söylemek için çok erken olduğunu söylüyorlar: eski CDC Direktörü Dr. Tom Frieden geçen hafta Reuters'e verdiği demeçte, yıllık takviyelerin muhtemelen herkes için gerekli olacağını söylemenin “tamamen uygun olmadığını” söyledi, çünkü “ hiçbir fikrimiz yok ” Bunun olasılığı hakkında." dedi.


Destek aşılarının yapılıp yapılmaması ve ne zaman uygulanacağına dair nihai karar , " finansal olarak fayda sağlayabilecek bir şirketin CEO'ları yerine halk sağlığı uzmanları tarafından en iyi şekilde verilecektir ", dedi;  San California Üniversitesi'nde bulaşıcı hastalık uzmanı Dr. Monica Gandhi Francisco, Reuters'e verdiği demeçte.


Önde gelen bulaşıcı hastalık yetkilisi Dr. Anthony Fauci, geçen ay uzmanların , salgın enfeksiyonların sayısına veya hala koronavirüse yakalanan aşılanmış kişilere bağlı olarak yaz sonunda veya sonbahar başında üçüncü bir dozun gerekliliği hakkında daha iyi bir fikre sahip olacaklarını söyledi .Kaynak; FORBES
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.