You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

45A (3+1) sözleşmeli personel kadroya geçiş işlemleri

45A (3+1) sözleşmeli personel kadroya geçiş işlemleri

Genel müdür
45A (3+1) sözleşmeli personel kadroya geçiş işlemleri
45A lı personellerden 3 yılını dolduranların kadroya geçiş işlemleri nasıl oluyor diye merak edenler için, yönetim hizmetleri genel müdürlüğünün yazısına istinaden biraz açıklama yapalım.


45A nasıl kadroya geçer?


663 sayılı Sağlık Alanında Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin “Sözleşmeli sağlık personeli istihdamı” başlıklı 45/A maddesinin dördüncü
fıkrasında, “Sözleşmeli sağlık personelinden üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar talepleri halinde bulundukları yerde 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (A) bendi kapsamındaki kadrolara atanır. 


Bu kadrolara atananlar, aynı yerde en az bir yıl daha görev yapar, bunlar hakkında adaylık hükümleri uygulanmaz.


“Bu madde hükümlerine göre kadrolara atananların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi uyarınca sözleşmeli pozisyonlarda geçirdikleri hizmet süreleri, öğrenim durumlarına göre yükselebilecekleri dereceleri aşmamak kaydıyla kazanılmış hak aylık derece ve kademelerinin tespitinde değerlendirilir.
45/A maddesine göre çalışanlardan, 3 yıllık çalışma süresini tamamlayıp 657 sayılı Kanunun 4A lı olmak isteyenlerden istenen belgeler;

  1. Kadrolu olarak atanma talebine dair dilekçeleri
  2. Diploma veya geçici mezuniyet belgesi (İl Sağlık Müdürlüğünce aslının görülmesine müteakip onaylı (arkalı-önlü) örneği gönderilecektir.) (çalışırken ayrıca aldığınız)
  3. Sözleşmeli olarak atanmasına esas mezuniyet belgesi (sözleşmeli iken atandığınız)
  4. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığının bulunmadığına dair sağlık raporu (tek hekim raporu) ve 
  5. Askerlik durum belgesi Bu belgeleri personel şubenize vereceksiniz, onlar sağlık bakanlığına gönderecek,  kadroya atanma talebinde bulunanların durumları ve belgelerinin incelenmesini
müteakip Bakanlıkça kadroya atama işlemi yapılacaktır.


Çalışken üst öğrenim bitirdi iseniz bu diplomayı da vereceksiniz. Kadro atamanızda bu intibak ve kadro derece işlemesi de ayrıca yapılacak.

Hizmet birleştirme işlemleri (varsa) kadroya geçildikten sonra hastaneniz personel şubeden yapılacak.

Bu işlemler yapıldıktan sonra vazgeçer iseniz, kadrolu olduğunuz size bildirilmeden önce dilekçe yazıp vazgeçebilirsiniz ve sözleşmeli devam edersiniz.

 

Söyleyeceklerim bu kadar, eklemek istediklerinizi lütfen ekleyin.
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.