Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


657 4a eş özel sektör kurumlar arası tayin

Konu

Star #1
Merhaba, eşim 657 ye tabi 4a hemşire. 5 yıl nakil yasağını doldurdu.  Toplamda 7 yıldır Eskişehir de, Yök e bağlı üniversite hastanesinde çalışıyor. Ben özel sektörde 8 yıl kesintisiz sigortaliyim. İkamet ettiğimiz anadolu yakasında üniversite hastanesi yok. Dolayısıyla saglik bakanlığı na bağlı bir hastaneye geçiş yapmamız gerekiyor. 2 sene önce aile birliği mazeretiyle yaptığımız başvuru reddedildi. Hatta ailemizde %40 üzeri devlet hastanesi tarafından verilmiş engel raporu da var ancak o dilekçeye de 10 aydır cevap vermiyor sağlık bakanlığı.  

Nasıl bir yol izleyebiliriz. Yeni değişen kanunlarda bizi kapsayan bir başvuru yöntemi var mıdır? 
Teşekkür eder cevabınızı bekleriz.
Cevapla
#2
(03-10-2020, Saat: 00:54)chn84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, eşim 657 ye tabi 4a hemşire. 5 yıl nakil yasağını doldurdu.  Toplamda 7 yıldır Eskişehir de, Yök e bağlı üniversite hastanesinde çalışıyor. Ben özel sektörde 8 yıl kesintisiz sigortaliyim. İkamet ettiğimiz anadolu yakasında üniversite hastanesi yok. Dolayısıyla saglik bakanlığı na bağlı bir hastaneye geçiş yapmamız gerekiyor. 2 sene önce aile birliği mazeretiyle yaptığımız başvuru reddedildi. Hatta ailemizde %40 üzeri devlet hastanesi tarafından verilmiş engel raporu da var ancak o dilekçeye de 10 aydır cevap vermiyor sağlık bakanlığı.  

Nasıl bir yol izleyebiliriz. Yeni değişen kanunlarda bizi kapsayan bir başvuru yöntemi var mıdır? 
Teşekkür eder cevabınızı 

Hocam durumunuz ile alakalı yönetmelik aynı kurum diyor, orada kurum yok sizi başka kuruma verelim demezler. Kamu personeli olmayan eşinin, talep edilen yerde başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde 360 gün sosyal
güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor
olması halinde bu durumda olan eşin bulunduğu yere, diyor madde ve ekliyor


– Bu Yönetmelik; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 2 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile
değişik 2 nci maddesi ve aynı Kanunun 2670 sayılı Kanunla değişik 72 nci maddesine dayanılarak, Devlet Memurlarının aynı
kurum içinde yer değiştirme suretiyle atanmalarını sağlamak amacıyla düzenlenmiştir.
[Resim: BOgsL6.jpg]

[Resim: iyeJCl.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da