Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


657 Hemşire İl Dışı Eş durumu

Konu

#1
Merhabalar ben üniversite hastanesinde 657 ye tabi bir hemsireyim. Eşim milli eğitim bakanlığında çalışıyor ve il dışı tayin istiyoruz. Eşimin tayininin çıkması durumunda benim eş mazeretiyle tayin isteme sürecim nasıl işliyor? Yardımcı olursanız sevinirim
Son Düzenleme: 18-05-2020, Saat: 16:08, Düzenleyen: PhD. Sabancı.
Cevapla
#2
Merhaba

Eşiniz işe başladıgında iş yerinden eş durumu tayini için eşinizin çalıştığı kurum size belge verecek.

Bu belgeyi personel şubenize vereceksiniz.

Tayin işlemi başlayacak

Bir aya kalmaz çıkar. Sonra eşinizin iline geleceksiniz. İl sağlık müdürlüğüne hastanenizin size verdiği belgeleri vereceksiniz.

Ara süreçte yapmanız gerekenleri hastaneniz size söyler.

Yeni ilinizde size bir hastane belirlemenizi isterler.

3 adet hastane isteğinizi yazarsınız.

Ardından bir hafta olmadan size yeni hastaneniz bildirilir gider başlarsınız.
[Resim: aiNd0O.jpg]
Cevapla
#3
Çok teşekkürler. Cimer'den bilgi istediğimiz de sağlık bakanlığının haziran ve ocak ayında olan naklen atama kurasına gireceğim söylenmişti. Emin olamadığımız için buraya yazmak istedim.
Cevapla
#4
657 hemşire. Eş durumunda sağlık bakanlığına bağlı ise kadrosu. Kura dönemi olmaksızın. Eş durumu geçişini eş işe başladıgı an yapıyor.
[Resim: aiNd0O.jpg]
Cevapla
#5
O zaman sorumu şöyle sorayım sağlık bakanlığına bağlı olmayan bir üniversite hastanesinde 657 ye tabi bir hemsireyim ve eşim il dışı tayin olduğunda eş durumu tayin sürecim nasıl işliyor? Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da