You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

657 Hemşire İl Dışı Eş durumu

657 Hemşire İl Dışı Eş durumu

Çalışkan Üye
657 Hemşire İl Dışı Eş durumu
Merhabalar ben üniversite hastanesinde 657 ye tabi bir hemsireyim. Eşim milli eğitim bakanlığında çalışıyor ve il dışı tayin istiyoruz. Eşimin tayininin çıkması durumunda benim eş mazeretiyle tayin isteme sürecim nasıl işliyor? Yardımcı olursanız sevinirim
Son Düzenleme: 18-05-2020, Saat: 16:08, Düzenleyen: PhD. Sabancı.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
RE: Eş durumu
Merhaba

Eşiniz işe başladıgında iş yerinden eş durumu tayini için eşinizin çalıştığı kurum size belge verecek.

Bu belgeyi personel şubenize vereceksiniz.

Tayin işlemi başlayacak

Bir aya kalmaz çıkar. Sonra eşinizin iline geleceksiniz. İl sağlık müdürlüğüne hastanenizin size verdiği belgeleri vereceksiniz.

Ara süreçte yapmanız gerekenleri hastaneniz size söyler.

Yeni ilinizde size bir hastane belirlemenizi isterler.

3 adet hastane isteğinizi yazarsınız.

Ardından bir hafta olmadan size yeni hastaneniz bildirilir gider başlarsınız.
[Resim: iyeJCl.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
Cvp: Eş durumu
Çok teşekkürler. Cimer'den bilgi istediğimiz de sağlık bakanlığının haziran ve ocak ayında olan naklen atama kurasına gireceğim söylenmişti. Emin olamadığımız için buraya yazmak istedim.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
Cvp: Eş durumu
O zaman sorumu şöyle sorayım sağlık bakanlığına bağlı olmayan bir üniversite hastanesinde 657 ye tabi bir hemsireyim ve eşim il dışı tayin olduğunda eş durumu tayin sürecim nasıl işliyor? Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.