Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Achondroplasia/akondroplazi

Konu

#1
[Resim: The-characteristic-clinical-features-of-...rdosis.png]

Parrot hastalığı, Bebeklerin kalıtsal letal osteokondrodisplazi şekli.

Kıkırdakların gelişme bozukluğu

Kelime "kıkırdak oluşumu olmadan" anlamına gelir. Kıkırdak, erken gelişim sırasında iskeletin çoğunu oluşturan sert ama esnek bir dokudur. Bununla birlikte, akondroplazi problemi kıkırdak oluşturmada değil, özellikle kol ve bacakların uzun kemiklerinde kemiğe (kemikleşme denilen bir süreç) dönüşmededir. 

Akondroplazi olan tüm insanlar kısa boyludur . Akondroplazi olan yetişkin bir erkeğin ortalama boyu 131 santimetredir. 

Akondroplazinin karakteristik özellikleri arasında ortalama büyüklükte bir gövde, özellikle kısa üst kolları ve uylukları olan kısa kollar ve bacaklar, dirseklerde sınırlı hareket aralığı ve genişlemiş bir kafa ( makrosefali) bulunur (belirgin bir alın ile). Parmaklar tipik olarak kısadır ve yüzük parmağı ve orta parmak birbirinden uzaklaşarak elde üç uçlu ( üç çatallı) görünüm olur. Akondroplazi olanlar genellikle normal zekaya sahiptir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task