You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Adım adım online çocuk yardımı başvurusu

Adım adım online çocuk yardımı başvurusu

Genel müdür
Adım adım online çocuk yardımı başvurusu
Öncelikle anlatacaklarım kadrolu personeller için, diğer istihdam türleri ile istihdam edilenler çalıştıkları kurumun mutemetliğine başvuracaklar.

Kadrolu çalışanlardan, çocuğu olanlar ve çocuk yardımı almak için başvurmak isteyenler online olarak e devlet üzerinden bunu yapabilirler.


1- Öncelikle e devlette oturum açın ( masaüstü olarak açmalısınız mobil olmuyor)

2- Arama yerine; Kamu personeli aile bilgileri bildirim sistemi , yazacaksınız. Bu hizmet çıkacaktır tıkladığınızda sizi Hazine ve maliye bakanlığı sayfasına yönlendirecek.

3- Bu sayfada bilgilerinizi kontrol edin, eksik varsa kişisel bilgilerinizi doldurabilirsiniz. Gelen uyarılara tamam deyin ve aynen şu adımlar ile devam edin.

4- Yeni bildirim oluştur butonuna basın

5- Mernisten getir butonuna basın; bu şekilde yeni bilgileriniz mernisten gelecektir. Bunu yapmadan önce çocuğunuzun kimliğini almış olmanız gerekir.

6- Artık eş ve çocuk kısımlarına bakabilir ve düzenleme yapabilirsiniz. Burada eşiniz için; iş durumu ve evlilik tarihini uygun olanlar ile seçin.

7- Çocuk kısmına gelin; burada çocuğun okul durumunu seçin ve ardından çocuk yardımı alabilmek için şu iki kısma dikkat edin;

Çocuk yardımı ve asgari geçim indirimi kısımlarını YARARLANIYOR diye işaretleyeceksiniz.

8- Bundan sonra KAYDET e basın ve son olarak MUTEMETE GÖNDER e basın.

Hepsi bu kadar....
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.