You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alkolü bıraktıktan sonra gazlı içecek yasağı

Alkolü bıraktıktan sonra gazlı içecek yasağı

Çalışkan Üye
Alkolü bıraktıktan sonra gazlı içecek yasağı
Dostlar bir  arkadaş alkol'ü bırakmıştı buna gazlı içecek kola fanta vb içecekler yasaklandı bu yasak sağlık açısından mı yoksa alkolü tekrar hatırlatabilir gibi bir nedenden mi ?
Son Düzenleme: 03-07-2021, Saat: 21:54, Düzenleyen: Darkwatch.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
RE: Alkolü bıraktıktan sonra gazlı içecek yasağı
Alkol ve gazlı içecekler karaciğerin için benzer zararlı etkiler gösterir. Yağlanma gibi. 


Dolayısı ile alkolu bırakan kişi içecek yerini eğer gazlı içecekler işe doldurmak isterse daha kötü karaciğer sağlığı sonucu olacağından yasak denmiştir diye düşünüyorum. 

Yani sağlık açısından.
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
RE: Alkolü bıraktıktan sonra gazlı içecek yasağı
(03-07-2021, Saat: 21:56)Darkwatch Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alkol ve gazlı içecekler karaciğerin için benzer zararlı etkiler gösterir. Yağlanma gibi. 


Dolayısı ile alkolu bırakan kişi içecek yerini eğer gazlı içecekler işe doldurmak isterse daha kötü karaciğer sağlığı sonucu olacağından yasak denmiştir diye düşünüyorum. 

Yani sağlık açısından.

peki acaba 1-2 yıl gibi bir süre sonra iyleştikten sonra içebilecekmidir ?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
RE: Alkolü bıraktıktan sonra gazlı içecek yasağı
İçer elbette ,

Lakin blmiyoruz şimdi kişi alkolu neden bıraktı?

Halihazırda oluşmuş bir karaciğer sorunu mu var?

Yoksa basit bir önlem mi? Bunları tekrar hekim muayenelerinde sorarsınız?

Neden içmemeli sorusunun cevabı aşağı yukarı o yazdığım olabilir ama devamı hekiminizde.
[Resim: x3nNi.jpg]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.