Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Anesthesia/anestezi

Konu

#1
Duyu kaybı

Eğer ameliyat olacaksanız , doktorunuz size bir anestetik olarak adlandırılan ilaç verecektir. Anestezikler ağrıyı azaltır veya önler. Üç ana tip vardır:

Yerel - vücudun küçük bir bölgesini uyuşturur. Uyanık kalıyorsunuz.
Bölgesel - vücudun bir bölgesinde, örneğin bir kol veya bacakta ağrıyı engeller. Yaygın bir tip, doğum sırasında sıklıkla kullanılan epidural anestezidir .
Genel - sizi bilinçsiz yapar. Hiç acı hissetmiyorsunuz ve daha sonra prosedürü hatırlamıyorsunuz.

Sizi rahatlatmak için hafif bir yatıştırıcı da alabilirsiniz. Uyanık kalırsınız ancak daha sonra prosedürü hatırlamayabilirsiniz. Sedasyon anestezi ile veya anestezi olmadan kullanılabilir.

Aldığınız anestezi veya sedasyon türü birçok faktöre bağlıdır. Bunlar, uyguladığınız prosedürü ve mevcut sağlığınızı içerir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da