You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Anne Baba boy formülü doğru mu?

Anne Baba boy formülü doğru mu?

Çalışkan Üye
Anne Baba boy formülü doğru mu?
Anne boyu + baba boyu + 13 bölü 2 nin verdiği sonuç doğru mu? Zamanında yaptığım hatalardan boyumun etkilenip etkilenmediğini öğrenmek istiyorum, aklıma bu formül geldi. Bu formül ile anlayabilir miyim sorun olup olmadığını? Teşekkürler.
İnsta: @bebekkocu
RE: Anne Baba boy formülü doğru mu?
(18-05-2022, Saat: 21:19)nonenick Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anne boyu + baba boyu + 13 bölü 2 nin verdiği sonuç doğru mu? Zamanında yaptığım hatalardan boyumun etkilenip etkilenmediğini öğrenmek istiyorum, aklıma bu formül geldi. Bu formül ile anlayabilir miyim sorun olup olmadığını? Teşekkürler.

Bir çocuğun yetişkin boyunu tahmin etmenin kanıtlanmış bir yolu yok. Bununla birlikte, birkaç formül çocuğun büyümesi için makul bir tahmin sağlayabilir. İşte popüler bir örnek:

Annenin boyunu babanın boyuna santimetre olarak ekleyin.
Erkekler için 13 santimetre ekleyin veya kızlar için 13 santimetre çıkarın.
2'ye bölün.


Bir çocuğun yetişkin boyunu tahmin etmenin başka bir yolu, 2 yaşında bir oğlanın boyunu veya 18 aylıkken bir kızın boyunu ikiye katlamaktır.


Çok buna takılmamak ile birlikte, evet bu tarz formüller var
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.