Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Anorexia/anoreksi

Konu

#1
İştahsızlık


Anoreksiya Nervoza psikolojik ve potansiyel olarak hayatı tehdit eden bir yeme bozukluğudur. Bu yeme bozukluğundan muzdarip olanlar genellikle boylarına ve vücut tiplerine göre son derece düşük bir vücut ağırlığından muzdariptir.

Genellikle BMI (Vücut Kitle İndeksi) olarak adlandırılan ölçüm, yeme bozukluğu ile mücadele eden bir birey için vücut ağırlığının uygunluğunu değerlendirmek için sıklıkla kullandıkları bir araçtır. Ek olarak, yeme alışkanlıkları, egzersiz ve kişilik özelliklerinin gözlemleri anoreksik tanı belirtileri verebilir. Anoreksiya olanlar sıklıkla kilo almaktan korkar ve çarpık bir vücut imajına sahiptir. Genellikle olduklarından çok daha ağır göründüklerine inanırlar.

Ek olarak, bu yeme bozukluğundan muzdarip kadınlar ve erkekler, ince bir figür ve anormal yeme alışkanlıklarına sahip bir fiksasyonu örnekler. Anoreksiya nervoza, kendi kendine açlık ve iştahsızlık anlamına gelen anoreksiya terimi ile aynıdır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da