Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Apple ve Google, Covid-19 iziyle iletişim kurmak için bir araya geldi

Konu

#1
[Resim: _111752151_mediaitem111752147.jpg]Apple ve Google, yakın zamanda koronavirüs bulaşmış olanlar başkalarıyla temasa geçtiyse insanları uyarmak için birlikte teknoloji geliştiriyorlar.

Başlangıçta üçüncü taraf kişi izleme uygulamalarının verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmayı umuyorlar.

Ancak nihayetinde, uygulamayı teşvik etmek için özel uygulamaları indirme ihtiyacını ortadan kaldırmayı hedefliyorlar .

İki şirket, katılımlarının isteğe bağlı olarak anonim olacak kullanıcıları tutmak için tasarlanan yaklaşımlarının gizlilik endişelerini giderdiğine inanıyor.

Onların iletişim izleme yöntemi, bir akıllı telefonun Bluetooth sinyallerini kullanarak, sahibinin bulaşma riskini oluşturacak kadar uzun süredir kiminle yakınlaştığını belirlemek için çalışıyor.

Bu kişilerden biri daha sonra Covid-19 virüsü için pozitif test ettiyse, orijinal telefon sahibine bir uyarı gönderilir.

GPS konum verileri veya kişisel bilgiler kaydedilmez.

Apple ve Google ortak bir bildiride, "Gizlilik, şeffaflık ve rıza bu çabada büyük önem taşıyor ve bu işlevselliği ilgili paydaşlara danışarak geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz." Dedi.

şöyle devam etti: "Başkalarının analiz etmesi için çalışmalarımızla ilgili bilgileri açıkça yayınlayacağız."Apple, iOS'un geliştiricisidir. Google, Android'in arkasındaki şirkettir. İki işletim sistemi, kullanımda olan akıllı telefonların büyük çoğunluğuna güç sağlar.

Singapur, İsrail, Güney Kore ve Polonya dahil olmak üzere bazı ülkeler koronavirüs bulaşma uyarıları vermek için zaten insanların telefonlarını kullanıyor.

İngiltere, Fransa ve Almanya da dahil olmak üzere diğer sağlık otoriteleri kendi girişimleri üzerinde çalışıyorlar. Ve ABD'deki bazı belediye hükümetlerinin üçüncü taraf bir uygulamayı kabul etmek üzere oldukları bildiriliyor .

İki teknoloji devi, mevcut üçüncü taraf uygulamaların çözümlerini içerecek şekilde güçlendirilmesine izin vererek tüm bunları herkes için yapalım diyor.Apple ve Google yaklaşık iki haftadır bu çaba üzerinde çalışıyorlar.


[Resim: _111752146_bbc-apple2-nc.png]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da