Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Asgari ücret 3000 olursa, sağlık çalışanları ne olacak?

Konu

#1
[Resim: 5fc4bf5255428509384026ed]Para konusuna değinmeyeyim diyorum da,, 


Bazı durumlar canımı sıkıyor...


Öncelikle şunu belirteyim asgari ücret 10 binde olsa gözüm yok 3 bin olmalı zaten millet aç mı gezsin????

Ama kafama akılan soru şu bir hemşire döneri eki vesairesi 4300 tl alıyor, daha fazla alan da vardır kıdemi vesairesi çalıştığı birimi şu bundan dolayı....


Peki 4300 lira ile 3000 lira arasındaki fark yapılan işe, alınan eğitime, işi yaparken alınan riske değer bir ücret midir?

Yakında asgari ücrete çalışmak zorunda kalacak olan sağlık çalışanı, istifa edip herhangi bir işte asgari ücretle çalışsam bundan daha iyi demez mi?

Kalifiye memurun emeğinin karşılığı bu mu?
Cevapla
#2
Merhabalar,
Söylediğiniz şeye tamamen katılıyorum. Lisans mezunu bir sağlık çalışanı olarak maaşım 4500-4200 arası değişiyor aydan aya. Benim eşim Eskişehir'de çalışıyor ben Kütahya da çalışıyorum evimiz Eskişehir'de ve ben her gün 80 km lik bir yol gidip geliyorum. 1000 tl bir yol masrafım var. Asgari ücret 3000 olursa şahsen istifa edip Eskişehir'de asgari ücretle bir işe girmeyi ciddi ciddi düşünürüm.
iyi çalışmalar.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da