You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Avustralya’da Hemşire olmak

Avustralya’da Hemşire olmak

Genel müdür
Avustralya’da Hemşire olmak
[Resim: avustralyada-hemsire-olmak.jpg]


Avustralya 2025’e kadar 100.000 hemşireye ihtiyaç duyacak. Bu yüzden Avustralya dışında eğitim almış hemşirelere de ihtiyacı var ve Avustralya’da hemşire olmak için başvurabilirsiniz. Avustralya’da çalışan kesimin % 60’ı Avustralya’da doğmamış kişilerdir.

Avustralya’da hemşireler yıllık ortalama 85.000 AUD kazanırlar ve kazançları bölümlerine ve deneyimlerine göre artar.

Avustralya’da yaşam masrafları:

Avustralya birçok ülkeye göre pahalı bir ülkedir. Fakat kazançlar da ona göre yüksektir ve rahat bir yaşam sürebilirler. Ortalama 1 kişinin aylık yaşam masrafı kira, yeme içme ve diğer masraflar aylık 2800 AUD’dir, çiftler için 4100 AUD ve aileler için 5400 AUD’dir.

Avustralya’da Hemşire olmak için ilk adımlar nelerdir?

Avustralya’da Hemşire olmak için AHPRA’ya (Australian Health Professionals Regulation Agency) kayıt olmalısınız.

AHPRA kaydı için gerekli şartlar:

Hemşirelik alanında lisans diploması
İngilizce yeterlilik belgesi IELTS – 7 almış olmak
Size AHPRA kaydı başvurusu için destek oluyoruz. Değerlendirme sonunda Outcomes-based assessment gerekecektir. Bu da çoktan seçmeli bir sınav ve sağlık kontrolünü içerir.

Hemşire olarak kaç yıl iş deneyimine sahip olmam gerekiyor?

Hemşire olarak en az 3 ay tam zamanlı çalışma deneyimine sahip olmanızı öneriyoruz.

İş bulmada destek oluyor musunuz?

Avustralya’da birlikte çalıştığımız işe yerleştirme şirketleri sayesinde Avustralya’da hemşire olarak iş bulmanıza destek oluyoruz.

Avustralya’ya ailemi götürebilir miyim?

Avustralya’da hemşire olarak çalışmak için gittiğinizde ailenizi de çalışma ve eğitim alma tam haklarından yararlanmak üzere götürebilirsiniz.

Hemşire olarak çalışanlar sürekli oturum alabilir mi?

Sürekli oturum için uygunsunuz.

avustralya’ya hemşire olarak gitme yolculuğunuzda size hizmetlerimiz

AHPRA başvurunuzdan, gerekli eğitim ve kurslara kaydınıza, vize işlemlerinizden sürekli oturum başvurunuza her aşamada işlemlerinizi yürütüyoruz. İşe yerleştirme şirketiyle ortaklaşa çalışıp iş bulmanıza da destek oluyoruz.

Detaylı bilgi ve ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı için bizimle iletişime geçin. Tel : 0212 542 58 37  Mail : info@akademiyed.com.tr
ANKARA da evde hemşirelik ve hastanede VİP hemşire refakati hizmeti almak için bu linke tıklayarak telegram gurubundan bilgi alabilirsiniz. Vip refakat ile il dışı dahil kişiye özel her türlü hizmetimiz mevcuttur. 
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.