You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Bebekler için en iyi ıslak mendil

Bebekler için en iyi ıslak mendil

Admin
Bebekler için en iyi ıslak mendil
Islak mendil konusu da en az bebeklerin çamaşır deterjanları kadar önemli. Bebeklerin çamaşır deterjanları ile ilgili konu şurada; https://mediforum.net/konu-bebekler-icin...nlari.htmlBaktım konu bebekler bende bir şeyler araştırıp yazayım dedim. Aslında meslek icabı çok sayıda anneye bebekleri için kullanacakları ürünler hakkında önerilerde bulunuyorum. Ama önerimiz her zaman doğal malzemeler kullan yönünde oluyor. Bir memur olarak her zaman marka önerisinde bulunamıyoruz sonuçta uygun olmaz.


Bu konuyu bir hemşireden dinlemek daha iyi olur diye düşündüm, çünkü çok sayıda bebek ve anne gördüm....

Genel önerimiz ıslak mendil kullanacaksanız en azından yıkayın sıkın öyle kullanın yoksa bebeğin cildine zarar veriyorsunuz olurdu. E devlet hastanesi hatta küçük illerde çalışırken çok da markalı veya doğal ürünleri olan insanlar gelmiyordu bize. Ne yapsınlar markette ne varsa alıyor insanlar, hani ucuz diye değil, erişebilirlik de bu yönde....


Neyse, konuya dönelim.. Kendi çocuklarımda ıslak mendil kullanırken, araştırırken güzel ürünler gördüm... Keşke dedim direk bu ürünleri önerebilsem annelere, şimdi önerebileceğim bir yer bulmuşken yazayım...
1- Baby Turco Doğadan Islak Bebek Havlusu

[Resim: Baby_Turco_Aciklama_Sayfasi_islak_Havlu_1.jpg]


Yani evet doğal, yerli ve pamuk zeytinyağı olayı insanı kendine çekiyor. Ucuz da 0.05 tl yaprak başına fiyatı var. Hayvanlar üzerinde test edilmiyor. Ama gelin görün ki ben çok sevemedim kullanırken. Yani çok gidiyor, iyi temizlemiyor, sürekli yenisini kullanıyorum. Bir de içeriğinde olmayanlar yazıyor amenna da olan ne ona da bakmak lazım.

Ancak çok olumsuz yorum yok, özellikle doğal içeriklere sahip olması, yerli ve ucuz olması bakımından tercih edilebilir. Ancak tercih edecekseniz az alıp beğenirseniz devam etmenizde yarar var. 

Benim bu ürüne puanım 5 üzerinden 3....
2- Kanz Yeni Doğan Islak Mendil


Bu ürün çok karşınıza çıkacaktır ve devasa indirimlerle satılıyor. O yüzden eklemek istedim. Alman malı derler ama Almanya'da kurulan kanzın Türkiye ortaklarında üretilen yerli üründür. 

Alkol ve paraben içermez demişler ama benim için yeterli değil. Ucuz ama. 0.005 tl yaprak a kadar bulunur. Ürüne puanım 5 de 2.
3- Sleepy Natural Yenidoğan Islak Pamuklu Havlu

[Resim: yenido%C4%9Fan-%C4%B1slak-pamuklu-bambu-...%C4%B1.jpg]


En azından bu marka içeriğini daha iyi anlatmış. Hipoalerjenik olması, pamuk, bambu ve özellikle saf su içeriği ile . Bence uygun bir ıslak mendil. Fiyat biraz çıkıyor tabi 0.12 tl yaprak başına fiyatı oluyor.

Bu üründe de gene kokuluları tercih etmeyin. Ama güzel Saf su olayı özellikle. 5 üzerinden 4 alır.
4- Deep Fresh Probiyotik Doğal Yenidoğan Islak Mendil

Teknoloji araştırma ve inovasyon güzel şeyler elbette


Doğal probiyotikten elde edilen peptidler ile bebeğinizin hassas cilt florasını bozmadan doğal koruma ve bakım sağlar.

● Alkol, paraben, parfüm, alerjen, boya, ftalat, fenoksietanol ve koruyucu içermez.
● Dermatolojik olarak test edilmiştir.
● pH değeri bebeğinizin narin cildi için uygundur.
Hipoalerjeniktir. Bebeğinizin hassas cildi için uygundur.
● Botanik kökenli elyaflardan üretilen VEOCELTM mendil kumaşı, ekstra yumuşak yüzey yapısı ve üstün nem tutma kapasitesi ile bebeğinizin hassas cildini nazikçe temizlemenizi sağlar.
● VEOCELTM elyaflar yenilenebilir ağaç hammaddesinden üretildiği için doğada %100 çözünür, bu nedenle DeepFresh ıslak mendilleri doğa dostu anneler için çevreye duyarlı bir tercihtir. Gelecek nesillerin temiz bir çevrede yaşamaları için katkı sağlar.
● Formülasyonunda hayvansal kökenli hammaddeler kullanılmamıştır. Vegan sertifikasına sahiptir.Açıklamasına bakınca insan ister istemez ısınıyor ürüne.

Bir sağlık çalışanı olarak kafaya izotonik su veya saf suyu taktığım için ve bunda onu göremediğim için gene de biraz uzağım ama, anlattıkları mantıklı da gelmiyor değil. 

Fiyat olarak 0.21 tl yaprak başına kadar çıkıyor bu ürün. Ama mutlaka deneyimlemek isterim . En kısa zmaanda deneyeceğim. 5 üzerinden 4 

5- Waterwipes Doğal Islak Mendil

[Resim: ?ag=fb251409-69e4-4e50-822f-4f2d68918ffa...cleimageDe]


Markada ilk dikkatimi çeken şey sadece ıslak mendillerinin olması. Arkadaş bir şirket ıslak mendil için kurulur mu yahu derken hakkında bölümüne bakayım dedim ve bir kez daha şaşırdım.


Alıntı:WaterWipes, kurucusu Edward McCloskey tarafından yenidoğan kızı kötü kızarıklıktan muzdarip olduktan sonra yaratıldı.

Kapsamlı bir araştırmadan sonra, bebeğinin hassas cildi için sert olacak kimyasallar veya diğer istenmeyen bileşenler içermeyen bir bebek mendili bulamadı, bu yüzden kendi yapmaya karar verdi. Yıllar süren çok sıkı çalışma, test ve bilimsel araştırmadan sonra WaterWipes doğdu. En hassas ciltler için saf, nazik ve güvenlidir, bu sebeple WaterWipes pamuk yünü ve suya en iyi ikinci şeydir. Her gün, dünyanın dört bir yanındaki ebeveynler, bebeklerinin cildi için nazik ve güvenli WaterWipes'larımızın faydalarını keşfediyor, umarız siz de onları beğenirsiniz.diyorlar, gel de merak etme arkadaş...Alıntı:Orijinal bebek mendilimiz. Hassas ciltler, yenidoğan ve prematüre bebeklerin cildi için uygundur. %99.9 su ve bir damla meyve özütü olarak sadece iki içerikten oluşan WaterWipes mendillerimiz pamuk yünü ve sudan daha saftır.

WaterWipes, sağlık uzmanlarının %95'i tarafından tavsiye edilmekle birlikte, bebek bezi döküntüsü veya cilt alerjileri söz konusu olunca ebeler tarafından önerilmiştir.* WaterWipes, İngiltere'deki prestijli Cilt Sağlığı Birliği (SHA) ve Alerji Kurumu (Alllergy UK) tarafından onaylanan tek bebek mendilidir ve Amerika Ulusal Egzama Birliği'nin kabul mührüne sahiptir.

* kaynak: AWHONN 2019'da 403 sağlık uzmanının katılımıyla yapılan anket sonuçları.


daha da ilginç olmaya başladı şimdi...

0.34 tl yaprak a kadar çıkan fiyatı ile cep yakar ama, benim ürüne puanım 5 üzerinden 5 
6- Uni Baby Yenidoğan Islak Mendil

[Resim: unibaby-yenidogan-islak-mendil-3-lu-120-..._small.jpg]


Yenidoğan bebeklerin cildi 0-6 aylık dönemde çok ince, hassas ve geçirgendir. Bu dönemde cilde temas eden ürünlerin yenidoğan bebeğin hassas cildi ile uyumlu olması önemlidir. Uni Baby Yenidoğan, %100 doğal kaynaklı lifler ile dokunmuş yapısı, saflaştırılmış su ve organik pamuklu içeriğinin yanında, titizlikle seçilen tedarikçileri ve yenidoğan mendile özel üretim hattı ile uluslararası bağımsız kuruluş Etko Cosmos sertifikası almayı başarmıştır. Daha büyük yaprak boyuna* sahip mendilleri ile bebeğinizin narin cildini tek seferde güzelce temizler. Kapaklı paketi ile kullanım ve saklama kolaylığı sunar. Hipoalerjeniktir, dermatolojik olarak test edilmiştir.

Alkol Paraben Parfüm Sentetik Lif SLS SLES Boya içermez.

Ürün beklentileri karşılıyor az çok, saf su var, zararlı maddeler içermiyor. Klasik bir olması gereken ıslak mendil. 0.14 tl yaprak başına fiyatı ile de uygun. Benden 5 üzerinden 4 aldı.
7- Mustela Hassas ciltler için rahatlatıcı ıslak mendil

[Resim: Rahatlat%C4%B1c%C4%B1%20Islak%20Mendil.jpg]

Rahatlatıcı temizleme mendillerimiz kokusuzdur ve çok hassas ciltler için özel üretilmiştir. Yumuşak ve pürüzsüzdür. Yenidoğanların* ve çocukların yüzünü, vücudunu ve bez bölgesini nazikçe temizler, kırmızılıkları ve karıncalanma lekelerini yatıştırır.
%99 doğal kökenli içeriklerle formüle edilmiştir.

*Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nden çıkanlar dahilİçerik olarak ; AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, POTASSIUM SORBATE, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, MALTODEXTRIN, SACCHARIDE HYDROLYSATE, SODIUM HYDROXIDE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT , TROPOLONE, LECITHIN, TOCOPHEROL

saydıkları bunlar bana çok geldi, firma bunlar doğal maddelerden geliyor diyor. Ya diğerleri içindekileri bu firma kadar açıkça sıralamıyor ya da bu maddeler bu mendil de var. Ama çok seviyor insanlar.

0.43 tl yaprak fiyatı ile pahalı da. Benim bu ürüne puanım 5 üzerinden 4 . Denemek isterim belki ama çok da uğraşmak istemem almak için.8- Molfix İzotonik Sulu Yenidoğan Islak Mendil

[Resim: product_01.jpg]


İzotonik su, insan vücudunun ihtiyacı olan iyon ve mineralleri uygun miktarda bulunduran sıvıdır. İzotonik biyolojik bir özelliktir. Cilt hücreleri ile eşit tuzluluk oranına sahiptir. İzotonik su insan vücudundaki hücre içi sıvıyla aynı yoğunlukta olduğu için su alışverişini dengeler.

Uzmanların açıklamalarına göre izotonik su, bebek ve çocuklarda burun ve göz temizliğinde sıklıkla kullanımı olan ideal temizleme sıvısıdır.


Cilt için güvenli su olan izotonik ile formüle edilmiştir, yenidoğan döneminden itibaren güvenle kullanılır.

– Yumuşak dokusu sayesinde bebeğinizin hassas cildini özenli bir şekilde temizler, cildin her yerinde kullanımı uygundur.
– Doğal pamuk içerir.
– Cilt PH’ına uyumludur.
– Parfüm, alkol, boya ve sabun içermez
– Dermatolojik olarak test edilmiştir ve hassas ciltlerin kullanımı için uygundur.
– İzotonik Sulu Islak Mendillerimiz Kozmetoloji ve Dermatoloji Akademisi Derneği (KDAD) tarafından önerilmektedir.İşte bizim anlattığımız mendil buydu hep, izotonik su ve pamuk.. Ben çok seviyorum bu ürünü 5 üzerinden 5 hem de fiyatı 0.11 tl ile uygunda..Benden bu kadar arkadaşlar....


Eğer sizin de kullanıp beğendikleriniz var ise bizimle paylaşın....

Bu ürünlerin altına yazdığım fiyatlarda ürünü bulamazsanız yorum yapın size söylerim nereden aldığımı... 


Sağlıcakla
Son Düzenleme: 20-06-2021, Saat: 21:08, Düzenleyen: Hemşire.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
RE: Bebekler için en iyi ıslak mendil
Unibaby Yenidoğan, carrefour Yenidoğan, sleepy Yenidoğan bunlar el yüz için iyi popo alerjik falan ise yine bunlar ve molfix izotonik sulu olan tercih edilebilir. Favori derseniz Unibaby Yenidoğan aynı firma üretiyor olmalı Carrefour yenidoğan derim. El yüz yemek öncesi çok işe yarıyor. Popo için başlarda bunlar ama sonra baktın alerjik değil ucuz yollu kremsiz ve mümkünse petek doku olmayan bir bez kokudanda uzak durmak iyi olur. Zor da kalınca kötüsünü sabunla yıkayıp kullandık.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.