You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Becayiş nedir, kimler yapabilir nereden takip edilir ?

Becayiş nedir, kimler yapabilir nereden takip edilir ?

Çalışkan Üye
Becayiş nedir, kimler yapabilir nereden takip edilir ?
Herkese merhabalar.

Sizlere yeni açılmış olan becayiş ilanlarını sitesini tanıtacağım.

Becayiş ne demek ?

Becayiş, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabii, aynı kurumda ve aynı unvanda bulunan sözleşmeli personellerin karşılıklı yer değiştirmesi demektir.

Becayisler.net kamu kurumlarında sözleşmeli olarak çalışan personellerin, birbirleriyle karşılıklı yer değiştirmeleri için ilanların paylaşıldığı bir sitedir. Bu sitede sözleşmeli personellere ait Becayiş ilanları bulunmaktadır.


Becayiş sitesi kamu kurumlarında sözleşmeli olarak çalışan personellerin karşılıklı olarak yer değiştirmelerini kolaylaştırma amacıyla kurulmuştur. Gün geçtikçe insanlar, iş bulmak için, memleketlerinden farklı şehirlere gitmektedirler. Zaman içinde çeşitli sebeplerden dolayı, kendi memleketine geri dönmek isterler. Memur olarak çalışanlar, yer değiştirmek için, becayiş, tayin, geçici görevlendirme gibi farklı imkanlara sahiptirler. Ama sözleşmeli olarak çalışanlar becayiş yapmak için, belli dönemlerde açılan havuz tayinlerini beklemeksizin becayiş yapabilirler. Bu sebeple, aynı unvana sahip iki sözleşmeli personel birbirleriyle yer değiştirmeyi talep edebilirler.

Becayisler.net ne için kurulmuştur ?

Sözleşmeli olarak görev yapan personellerin zaman içinde yer değiştirmeye ihtiyaçları olabilir. Bu durumda, becayiş yapabileceği insanlara ulaşmak zordur. Sosyal medya platformlarında birden fazla sayfa ve gruplarda verilen ilanlar arasında kaybolabilir ve aradığı ilana hızlıca ulaşamayabilir. Amacımız, becayiş arayan kişilerin, birbirleriyle daha hızlı ve daha düzgün bir şekilde iletişime geçmeleridir. Becayisler.net'i kullanarak, istedikleri şehirde, aynı unvana sahip, becayiş arayan bir kullanıcı olup olmadığını aratabilirler. Ayrıca kendi becayiş ilanlarını da kolay bir şekilde sitede paylaşabilirler.

Hemşire becayiş ilanları
Ebe becayiş ilanları
Acil Tıp Tekineri (Paramedik) becayiş ilanları
Acil Tıp Teknisyeni becayiş ilanları
Zabıt katibi becayiş ilanları
Mübaşir becayiş ilanları
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.