You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Bir ilde uyuz için sağlık müdürlüğünden uyarı!

Bir ilde uyuz için sağlık müdürlüğünden uyarı!

Admin
Bir ilde uyuz için sağlık müdürlüğünden uyarı!
[Resim: uyuz-hastaligi-1_16_9_1576951757.jpg]

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü, kent genelinde son bir aydır uyuz (scabies) vakalarında artış görüldüğünü duyurdu. Vatandaşların bu konuda gerekli tedbir ve tedavileri yaptırmaları gerektiği bildirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, özellikle bazı aile hekimlerine uyuz hastalığı nedeniyle fazla müracaat olduğu belirlendiğini belirterek, şunları söyledi:

Alıntı:Bu aile hekimlerimizin görev yaptığı mahallelerde Müdürlüğümüz halk sağlığı ekipleri tarafından vatandaşlarımıza uyuz hastalığından korunma ve tedavi yolları hakkında bilgilendirme yapılmakta; okullarımızda öğrencilerimize ve öğretmenlerimize detaylı bilgi verilmektedir.



Uyuz: Belirtiler, Sebep ve Tedaviler
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.