Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Bir kasa hava enjekte etmenin risklerinden bazıları nelerdir?

Konu

#1
Birazcık havanın zarar vermeyeceğini ve pek bir şey fark etmeyeceğinizi kabul ediyorum.

Birkaç mililitre koyarsanız, çoğunlukla kas lifleri arasında hareket eder ve kasa bastığınızda veya kasıldığınızda doku boşluklarından sıkışan kabarcıkların "çatırtı" hissini hissedebilirsiniz.

içine büyük miktarda hava koyarsanız çok daha tehlikelidir. Birkaç şey olabilir:

gaz kas içinde tutulur. Çok fazla gaz varsa, kaslar fasyal bölmeler içinde bulunduğundan, basınç büyük ölçüde artacaktır ve bu, basıncın kanın bölmeye girmesini durdurduğu ve dolayısıyla içindekilerin ölmeye başladığı bir "kompartman sendromu" na neden olacaktır. Bu çok acı verici olabilir ve sinirlere ve kas ölümüne neden olabilir, böbrekler ve kalp için sorunlara neden olabilecek parçalanma ürünlerini açığa çıkarabilir, hatta potansiyel olarak tam böbrek yetmezliğine veya ölümcül kardiyak komplikasyonlara yol açabilir.
[Resim: hIpVW.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da