You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Bir kasa hava enjekte etmenin risklerinden bazıları nelerdir?

Bir kasa hava enjekte etmenin risklerinden bazıları nelerdir?

Genel müdür
Bir kasa hava enjekte etmenin risklerinden bazıları nelerdir?
Birazcık havanın zarar vermeyeceğini ve pek bir şey fark etmeyeceğinizi kabul ediyorum.

Birkaç mililitre koyarsanız, çoğunlukla kas lifleri arasında hareket eder ve kasa bastığınızda veya kasıldığınızda doku boşluklarından sıkışan kabarcıkların "çatırtı" hissini hissedebilirsiniz.

içine büyük miktarda hava koyarsanız çok daha tehlikelidir. Birkaç şey olabilir:

gaz kas içinde tutulur. Çok fazla gaz varsa, kaslar fasyal bölmeler içinde bulunduğundan, basınç büyük ölçüde artacaktır ve bu, basıncın kanın bölmeye girmesini durdurduğu ve dolayısıyla içindekilerin ölmeye başladığı bir "kompartman sendromu" na neden olacaktır. Bu çok acı verici olabilir ve sinirlere ve kas ölümüne neden olabilir, böbrekler ve kalp için sorunlara neden olabilecek parçalanma ürünlerini açığa çıkarabilir, hatta potansiyel olarak tam böbrek yetmezliğine veya ölümcül kardiyak komplikasyonlara yol açabilir.
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.