Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Çalışma Şartlarına Uygun Kıyafet Konforu

Konu

Thumbs Up #1
[Resim: doktor-hemsire_formalari_yeni_k.jpg]


Sağlık kuruluşları farklı nitelik ve uzmanlık alanları bulunan pek çok personel ile hizmet veriyor. Bu çalışanlar arasında çalışma saatlerinin uzunluğu, nöbet günlerinin varlığı ve yoğun temposu ile hemşireler en fazla yorulanların başında geliyor. 

Bir hastanenin yataklı ünitelerinden ameliyathanelerine, poliklinik hizmetinden acil ünitesinde kadar hemen her noktasında görev alan hemşireler, hastalarını tedavi etmek, ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak adına önemli bir rol üstleniyor. 

Hastalara verilecek hizmetin oldukça hassas bir niteliğe sahip olması ve olası hatalı davranışlar karşısında geri dönülmez sonuçlar ortaya çıkma ihtimalinin bulunması, hemşirelerin çalışma sırasında son derece dikkatli olmasını gerektiriyor. Bunun için de bir hemşirenin işine odaklanmasını engelleyecek her türlü olumsuz etmeni kendisinden uzaklaştırmasında yarar var. 

İlk olarak dikkat edilecek nokta ise hemşireler tarafından kullanılacak kıyafetler. Hareket serbestisi sağlayacak şekilde tasarlanmış bir hemşire forması ile çalışma sırasında daha yüksek bir konfor sağlanabiliyor.


Konfor Hijyeni Engellememeli

Sağlık çalışanları ve özellikle de hastalarla sık ve yakından temas eden hemşireler için hijyen büyük önem taşıyor. Bu noktada hemşire forması olarak tercih edilen kıyafetin yalnızca konforlu olması değil aynı zamanda yeterli hijyeni sağlaması gerekiyor. Çamaşır makinesinde yıkanabilen kumaşların tercih edildiği formalar sayesinde hemşireler daha temiz ve sağlıklı bir kıyafetle çalışma alanına dahil olabiliyor. Forma kumaşlarının terlemeye neden olmaması da bir başka kişisel hijyen unsuru olarak dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor.


Formalara Eğlence Katmak Mümkün

Sağlık kurumlarında daha çok yara, ağrı, ameliyat gibi hastalara ve yakınlarına üzüntü veren durumların olması sebebiyle gergin bir çalışma ortamı oluşuyor. 


Zamanının büyük bir bölümünü burada geçirmekte olan çalışanlar farklı tasarımlarla renklenen ve şekillenen hemşire forması kullanarak bu gergin ortamın bir nebze daha keyifli hale getirebiliyor. Özellikle kadın doğum ünitelerinde çalışan hemşirelerin kullanımına özel bebek temalı formalar sıklıkla tercih ediliyor. Bununla birlikte diğer ünitelerde çalışanlar için de renk ve desen farklılıkları ile konforun yanı sıra göz estetiğini yükseltmeyi hedefleyen forma modelleri bulunuyor.
Son Düzenleme: 10-12-2019, Saat: 00:17, Düzenleyen: Uçakmedikal.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da